Cudzoziemcy zmuszali kobietę do prostytucji | | targowek.info

Cudzoziemcy zmuszali kobietę do prostytucji

Ciąg dalszy konfliktu z Romami na Zaciszu. Policja złapała tam dwóch mężczyzn, którzy zmuszali do prostytucji młodą kobietę.

Zacisze jest zielone, ciche i spokojne – ale nie w części „za Radzymińską”, na granicy z Elsnerowem. O konflikcie mieszkańców z mieszkającymi tam bułgarskimi Romami informowaliśmy już jakiś czas temu.

Jeden z zatrzymanych braci D. Fot. Policja

Na początku lutego na zaciszańskiej ulicy Fersta policjanci zatrzymali do kontroli drogowej auto. W środku znajdował się pochodzący z południa Europy Atanas D., jego młodszy brat oraz młoda kobieta. Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą Atanas nie miał prawa jazdy. Lecz to bylo najmniejsze z jego przewinień. Atanas D. posiadał bowiem za to kilka porcji amfetaminy i był pod jej wpływem. Co więcej, kobieta powiedziała policjantom, że mężczyźni od jakiegoś czasu grożą jej uszkodzeniem ciała. Ale i to nie był koniec.

Cała trójka trafiła do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Kobieta po złożeniu zeznań została zwolniona do domu. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań. Śledztwo wykazało, że obaj bracia D. od kilku miesięcy nakłaniali młodą kobietę do uprawiania prostytucji i czerpali z tego korzyści majątkowe. Policja podlicza, że zarobili na niej 20 tysięcy złotych oraz 1000 dolarów!. Gdy kobieta w końcu odmówiła im „współpracy”, zaczęli jej grozić.

Atanas D. usłyszał w prokuraturze cztery zarzuty: posiadania narkotyków, kierowania autem pod ich wpływem, usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz nakłaniania do uprawiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych. Jego bratu został postawiony jeden zarzut, który dotyczył usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Na wniosek prokuratury sąd dziś aresztował obu mężczyzn na trzy miesiące.

O pochodzących z Bułgarii Romach na Zaciszu przeczytacie tutaj.

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Cudzoziemcy zmuszali kobietę do prostytucji

 • 10 lutego 2012 o godz. 21:10

  Jazda po narkotykach i bez prawa jazdy, przechowywanie narkotyków, zmuszanie do prostytucji i td I TYLKO 3 MIESIĄCE??????

 • 10 lutego 2012 o godz. 22:44

  Czemu Polacy są takimi ksenofobami,że takie złe rzeczy o Romach piszą w prasie lokalnej? Nie lepiej napisać o tym, że w Estonii Rom poszedł do pracy? Zresztą piszcie o tym, że Romowie szanują swoje kobiety, nie to, co Czeczeni- Czeczen nie zhańbi się pracą, ale żonę do pracy w tartaku wyśle (jak Heda z podwarszawskiej gminy).

 • 10 lutego 2012 o godz. 23:51

  3 miesiące aresztu, jeżeli wiesz co to znaczy półgłówku. Areszt to nie więzienie, nie jest to wyrok na jaki go skazano.

 • 11 lutego 2012 o godz. 13:32

  Ludzie! Deport bez prawa wjazu… Swoją drogą ciekawe czy jeszcze coś takiego funkcjonuje. Po co zapychać nasze więzienia?!

 • 11 lutego 2012 o godz. 13:55

  S. oni są wykluczeni społecznie należą im się specjalne prawa dajmy im immunitety.

 • 13 lutego 2012 o godz. 10:41

  wyłapać całe to towarzystwo z okolic Dworca Wileńskiego (handlarzy) i wysłać do domu ! legalna praca warunkiem pozostania w Polsce, niech się bujają w tych podróbkach Dolce&Gabana po swoim kraju.

 • 11 marca 2012 o godz. 14:31

  to straszne ! a ja mieszkam tu koło ul. Fersta i często kobiety są zaczepiane przez tych cudzoziemców !!! jak się ich nie bać , tym bardziej po przeczytaniu tego artykułu !

 • 21 marca 2012 o godz. 12:02

  co za bzdura. Oczywiście policja się popisała. Pod ‚opieka’ tych facetów były od kilku miesięcy 2 kobiety (Polka i Romka) i pracowały dla nich z własnej woli. O tym same mówiły głośno i od dawna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.