Przy torach wyrośnie nowy wieżowiec

8
Share

Polskie Składy Budowlane całkiem poważnie myślą o budowie na Targówku  jednego z największych biurowców po naszej stronie Wisły. Wieżowiec może powstać już za dwa lata przy ul. Bieżuńskiej, czyli obok wiaduktu na Kraśnickiej.

 

PSB od lat mieszczą się na działce przy ul. Bieżuńskiej. Z wiaduktu ul. Kraśnickiej widać duży skład materiałów budowlanych z wysokim ogrodzeniem zwieńczonym drutem kolczastym. To w tym miejscu możemy mieć całkiem niedługo ogromny biurowiec. Jak powiedziała nam Jadwiga Podraza, kierownik ds. inwestycji w PSB, budynek ma mieć 22 kondygnacje.

W miejscu magazynu PSB ma powstać biurowiec. Zdjęcie zrobione z nasypu wiadukt na Kraśnickiej

W części dolnej znalazłyby się powierzchnie handlowo-ekspozycyjne (5420 mkw) prezentujące materiały budowlane. PSB to sieć hurtowni i sklepów budowlanych konsolidujących małe i średnie firmy tego typu. W części ekspozycyjnej miałby powstać market budowlany, ale przeznaczony dla profesjonalistów. Powierzchnie miałyby służyć też do promowania nowych technologii budowlanych, czyli zapewne organizowane byłby tu targi. Ta część budynku ma powstać w pierwszej kolejności.

Część ekspozycyjna biurowca przy Bieżuńskiej / materiały inwestora

Po niej ma się zacząć budowa wieżowca, w którym znajdzie się część biurowa (zajmie 13 pięter), a także konferencyjna (1066 mkw). PSB chciałoby oferować powierzchnie biurowe współpracującym ze Składami firmom, czyli osiadłaby tu branża budowlana. Na najwyższych piętrach znalazłby się hotel, obsługujący na przykład gości targów. W części podziemnej przewidziano parkingi.

Tak ma wyglądać biurowiec przy Bieżuńskiej / materiały inwestora

Według inwestora byłby to jeden z największych obiektów biurowych w Warszawie po naszej stronie Wisły. Biurowiec miałby mieć klasę B, a hotel trzy gwiazdki (***). Według udostępnianego przez firmę opracowania koszt budowy to 176 mln zł.

Projekt budynku powstał w pracowniach Fabryka Projektów oraz Kazimierski i Ryba. W tej drugiej projektowano m.in. Deloitte House przy Jana Pawła II, Atrium Buisness Center i Atrium South przy Jana Pawła II, siedzibę Canal+ przy Sikorskiego, kilka biurowców na Służewcu Przemysłowym, a nawet świetnie wszystkim znanego pierwszego McDonaldsa w Polsce w Sezamie przy Świętokrzyskiej (pierwsza realizacja Kazimierski i Ryba w Polsce).

Biurowiec przy Bieżuńskiej / materiały inwestora

Na koniec zostaje pytanie: kiedy powstanie inwestycja ? – Prace budowlane potrwają dwa lata. Czekamy tylko na pozwolenia na budowę – powiedziała nam Jadwiga Podraza z PSB. Czekanie trwa już półtora roku, choć dla tego terenu jest uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego. Inwestor zapewnia, że plan dopuszcza budynki o tej wysokości. Urząd miasta (inwestycje tej skali akceptują władze Warszawy, a nie dzielnicy) cały czas prosi o uzupełnianie dokumentów. Kiedy może zapaść ostateczna decyzja? – Czekamy na nią z niecierpliwością – mówi Jadwiga Podraza.

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx