Przy torach wyrośnie nowy wieżowiec | | targowek.info

Przy torach wyrośnie nowy wieżowiec

Polskie Składy Budowlane całkiem poważnie myślą o budowie na Targówku  jednego z największych biurowców po naszej stronie Wisły. Wieżowiec może powstać już za dwa lata przy ul. Bieżuńskiej, czyli obok wiaduktu na Kraśnickiej.

 

PSB od lat mieszczą się na działce przy ul. Bieżuńskiej. Z wiaduktu ul. Kraśnickiej widać duży skład materiałów budowlanych z wysokim ogrodzeniem zwieńczonym drutem kolczastym. To w tym miejscu możemy mieć całkiem niedługo ogromny biurowiec. Jak powiedziała nam Jadwiga Podraza, kierownik ds. inwestycji w PSB, budynek ma mieć 22 kondygnacje.

W miejscu magazynu PSB ma powstać biurowiec. Zdjęcie zrobione z nasypu wiadukt na Kraśnickiej

W części dolnej znalazłyby się powierzchnie handlowo-ekspozycyjne (5420 mkw) prezentujące materiały budowlane. PSB to sieć hurtowni i sklepów budowlanych konsolidujących małe i średnie firmy tego typu. W części ekspozycyjnej miałby powstać market budowlany, ale przeznaczony dla profesjonalistów. Powierzchnie miałyby służyć też do promowania nowych technologii budowlanych, czyli zapewne organizowane byłby tu targi. Ta część budynku ma powstać w pierwszej kolejności.

Część ekspozycyjna biurowca przy Bieżuńskiej / materiały inwestora

Po niej ma się zacząć budowa wieżowca, w którym znajdzie się część biurowa (zajmie 13 pięter), a także konferencyjna (1066 mkw). PSB chciałoby oferować powierzchnie biurowe współpracującym ze Składami firmom, czyli osiadłaby tu branża budowlana. Na najwyższych piętrach znalazłby się hotel, obsługujący na przykład gości targów. W części podziemnej przewidziano parkingi.

Tak ma wyglądać biurowiec przy Bieżuńskiej / materiały inwestora

Według inwestora byłby to jeden z największych obiektów biurowych w Warszawie po naszej stronie Wisły. Biurowiec miałby mieć klasę B, a hotel trzy gwiazdki (***). Według udostępnianego przez firmę opracowania koszt budowy to 176 mln zł.

Projekt budynku powstał w pracowniach Fabryka Projektów oraz Kazimierski i Ryba. W tej drugiej projektowano m.in. Deloitte House przy Jana Pawła II, Atrium Buisness Center i Atrium South przy Jana Pawła II, siedzibę Canal+ przy Sikorskiego, kilka biurowców na Służewcu Przemysłowym, a nawet świetnie wszystkim znanego pierwszego McDonaldsa w Polsce w Sezamie przy Świętokrzyskiej (pierwsza realizacja Kazimierski i Ryba w Polsce).

Biurowiec przy Bieżuńskiej / materiały inwestora

Na koniec zostaje pytanie: kiedy powstanie inwestycja ? – Prace budowlane potrwają dwa lata. Czekamy tylko na pozwolenia na budowę – powiedziała nam Jadwiga Podraza z PSB. Czekanie trwa już półtora roku, choć dla tego terenu jest uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego. Inwestor zapewnia, że plan dopuszcza budynki o tej wysokości. Urząd miasta (inwestycje tej skali akceptują władze Warszawy, a nie dzielnicy) cały czas prosi o uzupełnianie dokumentów. Kiedy może zapaść ostateczna decyzja? – Czekamy na nią z niecierpliwością – mówi Jadwiga Podraza.

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Przy torach wyrośnie nowy wieżowiec

 • 6 lutego 2012 o godz. 08:26

  Podpisuję się pod Projektem !!! Dawna baza mleczarni stała sie składem budowlanym teraz przeobrazi się w coś pięknego ! obok wspomniany sklep z krówkami Ciagutkami i wodą oligoceńska i złom na którmy bawiło sie pół osiedla !
  Inwestycja zmieni oblicze tak zwanego Pekinu :) ( na rogu wjazdu była studzienka gdzie niemcy (II wś) ustawili karabin maszynowy pilnując zwrotnic ciekawe czy jeszcze jest ? Inwestycja z głową miejsce dobre gratuluje przemyśleń !

 • 6 lutego 2012 o godz. 10:14

  Bardzo przyzwoity budynek:)

 • 6 lutego 2012 o godz. 12:41

  Duży plac jest na przeciwko obi i na Radzymińśkiej gdzie był parking ciekawe kiedy tam coś powstanie? tereny stoją i świecą pustkami Radzymińska na wysokosci kuflewskiej aż się prosi o zabudowe już ponad 5 lat teren jest nie wykorzystany !

 • 6 lutego 2012 o godz. 13:20

  Ile można czekać 1,5 roku tego nigdy nie zrozumiem, ktoś chce zainwestować, zmienić, ulepszyć, wyłożyć gotówkę co nakręca gospodarke przychodzą podatki do gminy itp Za nasze pieniądze rozpasane urzedasy blokują przy terenie, który pozwala na budowę 1,5 roku może OBI nie na ręke !!! SKANDAL !!!

 • 7 lutego 2012 o godz. 11:57

  Piękny :) oby się urzędasy pospieszyły to możliwe, że blokuje Obi inwestycje ?!

 • 2 kwietnia 2012 o godz. 10:44

  super Budynek! a Pracownia która go projektowała to Fabryka Projektów.

 • 3 kwietnia 2012 o godz. 23:59

  …nie rozumiem czemu to właśnie władze dzielnicy blokują inwestycje – chyba powinno być odwrotnie!

 • 6 lutego 2020 o godz. 21:54

  Sprzeciw ! Niech się wynoszą z tym projektem do centrum miasta – tam już jest wieżowcowy Mordor !
  Czy tu w komentarzach tylko się wypowiada sam „chów klatkowy” preferujący kiepską blokowiskową architekturę ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.