NOWE KINO ROSYJSKIE W KINIE „ŚWIT” – MAMY DLA WAS KARNETY!

1
Share

Już w najbliższy piątek w kinie „Świt” rusza przegląd najnowszych filmów rosyjskich. Dla czytelników targowek.to mamy aż pięć karnetów na całą imprezę!

Rosyjskie kino od lat należy do ścisłej światowej czołówki, praktycznie co roku zaskakując widzów nowymi doskonałymi filmami, które zdobywają uznanie na wielu międzynarodowych festiwalach. Od 2 do 6 marca kino „Świt” w ramach projektu „Bródno kocha kino” organizuje przegląd „Nowe kino rosyjskie”, który przybliży kinomanom to, co działo się w rosyjskim kinie w ostatnich pięciu latach.

Nie ma co kryć, że będą to w większości produkcje mroczne i surowe. Rosja pokazana jest w nich jako kraj zdemoralizowany, brudny i okrutny, pełen zagubionych ludzi, nie mogących sobie poradzić  z upadkiem Związku Radzieckiego i spuścizną, która po nim pozostała. Taki jest m.in. film „Ładunek 200” w reżyserii słynnego Aleksieja Bałabanowa (twórcy m.in. filmów „Brat” i „Morfina”). Thriller toczący się na rosyjskiej prowincji u schyłku ZSRR jest tak wstrząsający, że w samej Rosji zakazano pokazywania go w kinach już po kilku dniach wyświetlania. W podobnym stylu jest film „Słowo jak kamień” Aleksieja Mizgiriewa, który opowiada historię przybysza w prowincji brutalnie walczącego o przeżycie w stolicy dzisiejszej Rosji.

Inne spojrzenie na spuściznę po komuniźmie prezentują melodramat „Pełen oddech” Walerego Pendrakowskiego i wyciszony dramat Wiery Storożewej „Podróż ze zwierzętami domowymi”. To dające dużo do pomyślenia romantyczne obrazy, w których wystepuje mnóstwo młodych rosyjskich gwiazd filmowych. Zaś na zakończenie przeglądu kino „Świt” proponuje najnowszy ambitny film Aleksandra Sokurowa „Faust” – adaptację dramatu Johana Wolfganga Goethego.

A teraz to, na co czekacie najbardziej… Mamy dla was pięć podwójnych karnetów na cały przegląd! Otrzyma je pięć pierwszych osób, znających odpowiedź na pytanie:

Który z filmów prezentowanych na przeglądzie w kinie „Świt” otrzymał nagrodę „Złotego Lwa” na ostatnim Festiwalu Filmowym w Wenecji?

Na odpowiedzi czekamy jak zwykle pod mejlem redakcja@targowek.to – w tytule mejla napiszcie po prostu tytuł laureata z Wenecji, a w treści mejla swoje imię i nazwisko. Nic więcej! Pierwszych pięć osób, które odpowiedzą prawidłowo, dostanie darmowe dwuosobowe karnety ważne na wszystkich filmach przeglądu! (Do zwycięzców wyślemy zwrotnego mejla ze stosowną informacją). Powodzenia!

 ****** AKTUALIZACJA (GODZ. 17:25)  ******

Uwaga, koniec konkursu! Wszystkie karnety są już rozdane! „Złotego Lwa” na festiwalu w Wenecji 2011 otrzymał oczywiście film „Faust”.

Bardzo dziękujemy za wasze mejle – pierwszych pięć osób, które do nas napisały z prawidłową odpowiedzią, niedługo dostanie zwrotnego mejla z potwierdzeniem wygranej i sposobem jej odbioru. Gratulujemy!

…a tych którzy nie zmieścili się w pierwszej „piątce” zapraszamy do kasy kina „Świt.


Przegląd „Nowe Kino Rosyjskie” odbędzie się w kinie „Świt” (ul. Wysockiego 11) w dniach 2-6 marca 2012 r.
Ceny biletów na pojedyncze seanse: 12 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). Karnet na cały przegląd: 60 zł

REPERTUAR:

Piątek 2 marca
g. 18.00 „Podróż ze zwierzętami domowymi” 2007, 97 min. reż. Wiera Storożewa
g. 20.00 „Sala numer 6” 2009, 83 min. reż. Karen Szachnazarow

Sobota 3 marca
g. 16.00 „Pełen oddech” 2007, 114 min. reż. Walery Pendrakowski
g. 18.00 „Słowo jak głaz” 2007, 82 min. reż. Aleksiej Mizgiriew
g. 20.00 „Ładunek 200” 2007, 100 min. reż. Aleksiej Bałabanow

Niedziela 4 marca
g. 16.00 „Shultes” 2008, 100 min. reż. Bakur Bakuradze
g. 18.00 „Wygnanie” 2007, 150 min. reż. Andriej Zwiagincew

Wtorek 6 marca
g. 19.00 „Faust” 2011, 134 min reż. Aleksander Sokurow

 

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx