Zapomniana część Warszawy: 7 km od centrum | | targowek.info

Zapomniana część Warszawy: 7 km od centrum

Wieżowce w Śródmieściu wyglądają stąd jakby stały na wyciągnięcie ręki, ale wokół rosną trzciny i nie ma nawet asfaltu.  Zapraszamy na fotograficzny spacer z Kamilem Adamczykiem po tajemniczej części Warszawy na wschodnich krańcach  Targówka.

 

Gdyby nie szare rury, dźwigi i drapacze chmur na horyzoncie,  można by pomyśleć, że zdjęcie Elsnerowa, Utraty i Targówka Fabrycznego  zrobiono gdzieś na głębokiej prowincji.Tymczasem na upartego do Pałacu Kultury na piechotę dojdziemy stąd w niewiele ponad godzinę, a samochodem dojedziemy w 10 minut. O ile oczywiście nie utkniemy w korku.

Tereny te przemierza i dokumentuje fotograf Kamil Adamczyk. Zgodził się zabrać na fotograficzny, wirtualny spacer czytelników targowek.to. Zapraszamy do obejrzenia galerii jego zdjęć.

Więcej zdjęć Kamila Adamczyka, także ze Starej Pragi, znad Narwi i z innych rejonów Polski, zobaczycie w jego profilu na Panoramio

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Zapomniana część Warszawy: 7 km od centrum

 • 4 lutego 2012 o godz. 16:57

  Pamiętam dobrze te tereny spacery – wyprawy z kumplami jak byłem młody Bezcenne, buszowanie po złomie, zabawy na rurach, woda oligoceńska i sklep firmowy z najlepszymi krówkami-mordoklejkami prosto z taśmy, milko :) to były czasy jak zbieraliśmy ludzi wracających z pracy żeby przepchnąć wagon kolejowy i udało się parę metrów go ruszyć :) Niezapomniane, bezcenne zwiedzanie, psocenie !

 • 4 lutego 2012 o godz. 16:59

  PS. Gratuluję zdjęć i przywołania wspomnień. Dobry pomysł z ta galerią ! ludzie tylko wracają z pracy i siedzą w domach nie znając okolicy ponad to co z okna pojazdów.

 • 4 lutego 2012 o godz. 18:17

  swietne zdjecia. najbardziej mi sie podoba betoniarnia i ten plot.

 • 5 lutego 2012 o godz. 22:50

  też zawsze się zastanawiam jak to jest możliwe ! Ludzie uciekają na Białołękę a 10 minut od centrum takie tereny.

 • 7 lutego 2012 o godz. 15:08

  Ciekawe zdjęcia.
  Zapomniana,inna część Warszawy.
  Dzięki za możliwość obejrzenia.
  Gratulacje.

 • 13 lipca 2012 o godz. 15:16

  Tu się wychowałam, na Targówku Fabrycznym. Dlaczego te miejsca są teraz w takim stanie? Czasem wracam do domu przez Naczelnikowską, ks. Ziemowita. Mojego domu już nie ma. Został zburzony około 1979 roku. Niewiele kamienic zostało. Tyle wspomnień mam z tych czasów… ale nie mam w ogóle zdjęć.

 • 4 lutego 2018 o godz. 05:08

  Bardzo klimatyczne i malownicze miejsce ! Fantastyczne na wypoczynkowe wyprawy. Warto zachować takie zakątki :) Walczmy wspólnie o ochronę takich miejsc i mówmy, że chcemy takie tereny rekreacyjne bo klimat tam jest super. Dość już wybetonowanych dużych przestrzeni ogołoconych z zieleni (zieleń tam jest już tylko jako sporadyczna ozdoba) i usianych wieżowcami !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.