Fotoplastikon i lorneta z meduzą | | targowek.info

Fotoplastikon i lorneta z meduzą

Tradycyjne polskie jedzenie oraz napitki godne warszawiaków z prawej strony Wisły – witajcie w nowej klubo-restauracji „Fotoplastikon”.

Złe wieści: wbrew nazwie nie spotkacie tu zabytkowej machiny ze starymi stereoskopowymi fotografiami. Ale to już wszystkie złe wieści – pozostałe są tylko dobre.

„Fotoplastikon” to nowa stylowa knajpa (czy, jak chcą właściciele, klubo-restauracja) na ul. Bazyliańskiej 20. W zasadzie działa już od kilku tygodni, ale oficjalne otwarcie będzie jutro wieczorem.

– Wystrojem nawiązujemy do wspaniałych międzywojennych czasów. Na ścianach można oglądać fotografie dawnego Bródna i Targówka – mówi serwisowi targowek.to Zbigniew Bąk z „Fotoplastikonu”.

Ponieważ jednak mamy już XXI wiek, w lokalu jest też strefa WiFi i telewizory na których można oglądać transmisje sportowe oraz imprezy muzyczne.

W lokalu są serwowane klasyczne dania kuchni polskiej. W menu znajdziemy m.in. flaczki wołowe po warszawsku (9 zł), pierogi staropolskie z mięsem, kapustą i grzybami (15 zł) oraz golonkę na kapuście (24 zł). Koneserzy docenią tradycyjne warszawskie zestawy: okulary (czyli dwa kieliszki wódki ze śledziem, 14 zł) oraz lornetę z meduzą (dwie setki wódki i galaretka z nóżek, 26 zł)

 

– Dania podajemy na drewnianych stołach, bez obrusów, we wnętrzach nawiązujących do architektury renesansowych kamienic  – podkreśla Zbigniew Bąk.

„Fotoplastikon” mieści się w suterenie budynku przy ul. Bazyliańskiej 20 (przy skrzyżowaniu z Rembielińską). Wejście znajduje się pod Piekarnią Szwajcarską. Restauracja jest czynna od poniedziałku do czwartku od godz. 12 do 22, zaś od piątku do niedzieli od 10 do 24 – a czasami i dłużej.

Czy ktoś z was już jadł i pił w bródnowskim „Fotoplastikonie”? Czekamy na komentarze.

 

fot. Fotoplastikon

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Fotoplastikon i lorneta z meduzą

 • 1 marca 2012 o godz. 08:32

  Dobrze zaczynamy popierać swoje nie puby tylko piwiarnie a mamy tradycję, historie i może przestaniemy kopiować zachodnie wzorce bo nasze są lepsze !

 • 1 marca 2012 o godz. 09:48

  sensem takich knajp są niskie ceny, tutaj jednak chyba troche za drogo

 • 2 marca 2012 o godz. 18:04

  Fajny pomysł, jednak patrząc na cennik to troszkę wysoko nawet porównując z podobnymi lokalami w okolicach Krakowskiego Przedmieścia. Tak czy inaczej na pewno wpadnę skosztować lornetę z meduzą :)

 • 8 maja 2012 o godz. 13:34

  moim zdaniem ceny bardzo przystępne tylko w barze mlecznym będzie taniej więc już nie przesadzajmy tutaj przynajmniej jest przyjemna atmosfera.

 • 9 maja 2012 o godz. 08:15

  Super Polecam !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.