Huta przy ul. Radzymińskiej wróci do właścicieli | | targowek.info

Huta przy ul. Radzymińskiej wróci do właścicieli

Wielu z was mija to miejsce codziennie w drodze do pracy i domu, ale zapewne mało kto wie, co kryje się za starym murem oblepionym reklamami. I jaka toczy się o ten kawałek ziemi walka.

Przed wojną przy ul. Radzymińskiej 116 (przy skrzyżowaniu z ul. Gorzykowską, na pograniczu Targówka Fabrycznego i Mieszkaniowego) znajdowała się huta szkła. W 1945 roku przedsiębiorstwo prawowitym właścicielom odebrali komuniści na podstawie tzw. dekretu Bieruta. Ich potomkowie od lat 90. XX wieku walczą w sądach o zwrot 1 hektara należącej do nich kiedyś ziemii. I – o czym pisze wczorajsza „Gazeta Stołeczna” – właśnie osiągnęli spektakularny sukces. Naczelny Sąd Administracyjny wydał precedensowy wyrok, w którym uznał za ważny wniosek byłych właścicieli, złożony w 44 lata od przejęcia ich majątku.

Jak dokładnie przebiegała ta sprawa i jakie konsekwnecje ma nie tylko dla ex-huty szkła na Targówku, ale dla wielu innych nieruchomości w Warszawie, przeczytacie na stronach „Gazety Stołecznej”.

A więcej o hucie szkła przy Radzyminskiej 116 (i nie tylko o niej) przeczytacie oczywiście na stronach targowek.to

Komin przy Radzymińskiej 116 był częścią Huty Szkła Targówek / fot. Targowek.to
PRZECZYTAJ TEŻ:

2 komentarzy na temat “Huta przy ul. Radzymińskiej wróci do właścicieli

  • 14 marca 2012 o godz. 09:32

    Besar – To miejsce po wojnie miało duże znaczenie dla ludzi stojących w kolejkach po glazure, Wtedy nie było OBI ;)Mam sentyment do Besaru pamętam kolejki ludzi z poza Warszawy. Jesli właściciele zmienią ten teren tak że będzie Poprawiał wizerunek Radzymińskiej to bedzie dobrze !

  • 14 marca 2012 o godz. 09:59

    ja obstawiam kolejny salon albo warsztat samochodowy. przecież mieszkań tam nie zbudują, za blisko torów i Radzymińskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.