Kto idzie na piłkarskie derby?

3
Share

Na ten mecz czekają wszyscy prawdziwi kibice z Targówka! Nie, nie mówimy o dzisiejszym starciu Legia – Polonia. W niedzielę GKP Targówek gra pierwszy mecz tej wiosny – i to także będą derby, choć nietypowe.

W ten weekend po zimowej przerwie ruszają rozgrywki IV ligi piłki nożnej. Gdyby ktoś nie pamiętał: GKP Targówek, najlepszy klub w naszej dzielnicy, jest liderem swojej grupy i ma wielkie szanse na historyczny awans do trzeciej ligi!

W niedzielę o godz. 14:00 na boisku przy ul. Kołowej nasi piłkarze zmierzą się z Huraganem Wołomin. Tak się składa, że głownym sponsorem obu drużyn jest SKOK Wołomin, więc to spotkanie będzie swoistymi derbami finansowego giganta.

Chociaż GKP jest liderem tabeli IV ligi (40 pkt.), a Huragan zajmuje w niej dopiero ósme miejsce (24 pkt.), nasza drużyna niekoniecznie jest faworytem. Zimowa przerwa była dla zespołu bardzo bolesna. Targówek opuścił znany trener Sergiusz Wiechowski (przeszedł do I-ligowej Pogonii Szczecin), a także świetny bramkarz Damian Karczmarczyk (transfer do aktualnego wicemistrza Polski Śląska Wrocław). Co gorsza, klub znalazł się w sporych tarapatach finansowych – skończyły się pieniądze dla drużyn młodzieżowych. Jednak prezes GKP Zbigniew Bucoń zapewnia, że sytuacja drużyn seniorskich się nie zmieniła i treningi odbywają się w niezmienionym trybie – i wszyscy kibice z Targówka całkowicie mu wierzą.

GKP Targówek – Huragan Wołomin, niedziela 18.03.2012, godz. 14:00, ul. Kołowa 18

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx