Mistrzostwa Polski w boogie woogie

0
Share

Nie macie jeszcze planów na sobotnie popołudnie? To już macie: na deskach teatru „Rampa” odbywają się dziś oficjalne mistrzostwa Polski w tańcu boogie woogie.

fot. DK „Zacisze”

Boogie woogie to starszy brat rock’and’rolla. Swingujący taniec do dynamicznej muzyki jest niezwykle widowiskowy i wymagający sporej sprawności fizycznej. Boogie woogie narodziło się w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych XX w., a do Europy przywieźli je amerykańscy żołnierze podczas II wojny światowej. Mimo upływu lat, taniec wciąż trzyma się mocno. Od 1990 roku organizowane są mistrzostwa Polski, a reprezentacja naszego kraju jeździ na zawody taneczne w Europie i na świecie zdobywając liczne nagrody.

W sobotę już trzeci rok z rzędu mistrzostwa Polski organizuje Dom Kultury „Zacisze”. Żeby wszyscy się zmieścili, impreza nie odbywa się jednak w zaciszańskiej siedzibie DK, ale w teatrze „Rampa” na Targówku. W poprzednich latach bawiono się tam tak:

W tym roku zatańczy około 50 par z całej Polski, które będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych. A kto nie tańczy, też nie będzie się nudził. Oprócz głównej imprezy, na zawodach zaplanowano też pokazy:

* tańca nowoczesnego w wykonaniu Formacji FAME DK Zacisze.
* salsy w wykonaniu Basi Zielińskiej i Marcina Olszewskiego.
* akrobacji w wykonaniu Duo Creative – Michał Nowosadko i Zbigniew Sobierajski.
* oraz koncert zespołu Jazz Combo Volta.

Teatr „Rampa”, ul. Kołowa 20, początek godz. 17:00, wstęp: 35 zł

 

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx