Nazwij sobie kanałek

8
Share

Urząd dzielnicy ogłosił otwarty konkurs na nazwanie nowo wybudowanych ścieżek wzdłuż Kanałku Bródnowskiego. Każdy może zgłosić swoje propozycje – nie tylko kombatanci z AK, ale także wy.

Alejki nad Kanałkiem Bródnowskim według koncepcji z 2009 roku

Wprawdzie budowa alejek i ścieżek rowerowych wzdłuż Kanałku Bródnowskiego (o projekcie pisaliśmy tutaj)  jeszcze się na dobre nie zaczęła, ale władze dzielnicy już postanowiły nazwać skrawki terenu, które udało się do tej pory zrobić.

Chodzi o dwa odcinki na dwóch różnych krańcach kanałku: równoległy do ul. św. Wincentego – pomiędzy ul. Kondratowicza i Malborską (na tyłach nowego osiedla Tivoli), oraz wzdłuż ul. Bukowieckiej – od torów kolejowych do okolic ul. Przecławskiej (na przeciwko budowanego osiedla Wilno)

Konkurs ogłoszony 1 marca przez burmistrza Targówka Grzegorza Zawistowskiego będzie trwał do końca miesiąca. Wziąć może w nim udział każdy – nawet dzieci (za pisemną zgodą rodziców). Propozycje nazw należy słać do Wydziału Edukacji i Kultury przy ul. Kondratowicza 20 lub mejlem na adres LSakowska@targowek.waw.pl. Szczegóły i regulamin konkursu są tutaj.

Po zakończeniu konkursu nazwy dla obu odcinków wybiorą ze zgłoszonych propozycji sami urzędnicy. Czy zwycięży pomysł jakiegoś ucznia, czy kombatantów z Armii Krajowej (którzy ostatnio wzięli na celownik naszą dzielnicę – czytaj tutaj), czy może czytelników targowek.to, dowiemy się w połowie kwietnia. Nagrodą będzie głównie duma z wymyślenia oficjalnej nazwy, a dodatkowo książki poświęcone dzielnicy Targówek.

Obecny konkurs to jednak tylko rozgrzewka przed nazwaniem wszystkich brzegów kanałów Bródnowskiego, Zaciszańskiego i Drewnowskiego. Na ich rewitalizację urząd miasta przyznał w lutym (w perspektywie 3 lat) aż 32 mln 720  tys.  zł , z czego w tym roku dostaniemy 3 mln 700 tys. zł. Gdy zostaną zbudowane wszystkie ścieżki, dróżki i skwery, batalia o ich nazwanie zacznie się na całego.

A jak wy chcielibyście nazwać alejki na kanałkiem?

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx