Przedszkola na Targówku | | targowek.info

Przedszkola na Targówku

Chcecie zapisać dziecko do publicznego przedszkola na Targówku? Wcześniej zapraszamy do naszego przewodnika, z którego dowiecie się m.in. gdzie przyjmują już 2,5-latków, gdzie uczą dzieci judo, a gdzie wkrótce pojawią się goście z Izraela.

Tydzień temu opisaliśmy wszystkie samorządowe przedszkola na Bródnie, tym razem zapraszamy do publicznych przedszkoli na Targówku Mieszkaniowym, Zaciszu oraz Targówku Fabrycznym (OK, zdecydowana większość jest oczywiście w tym pierwszym rejonie). Jeśli chcecie coś dodać, polecić albo ostrzec innych rodziców, piszcie w komentarzach na dole tej strony.

Przedszkole nr 81, ul. Barkocińska 19/21
tel. 22 679 02 35; www.przedszkole81.waw.pl
Ilość dzieci: 104
Informacje i lokalizacja: Przedszkole w niedużym piętrowym budynku, otoczonym olbrzymim ogrodem pełnym drzew i zieleni. Zabawki na placu zabaw i nowe i stare, niektóre zdecydowanie wymagają odświeżenia. Grupy mające sale na parterze mogą wyjść do ogrodu z sal przez taras. Ciekawostką jest to, że łazienki dla dzieci nie są bezpośrednio w grupach, tylko na korytarzu. W okolicy przedszkola bloki mieszkalne, mały biurowiec i skwerek. Trochę dalej park Wiecha oraz teatr Rampa.
Godziny otwarcia: 6.00 – 17.30
Parking
: Jest na wysokości przedszkola, ale po drugiej stronie ruchliwej ulicy.

Przedszkole nr 94, ul. Smoleńska 64
tel: 22 679 91 94; www.przedszkole94.pl
Ilość dzieci: 137
Informacje i lokalizacja: Przedszkole mieści się w niedawno odnowionym, parterowym budynku po środku osiedla mrówkowców. Ogród duży i zadbany, choć nie ma nim zbyt wielu zabawek. To jedyne przedszkole w dzielnicy, które wśród zajęć dodatkowych dla dzieci ma m.in. naukę judo. Ważne: przedszkole przyjmuje do najmłodszej grupy także 2,5 latków.
Godziny otwarcia: 6.00 – 17.00
Parking
: Wzdłuż uliczki osiedlowej dookoła przedszkola.

Przedszkole nr 95 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Maciusia I, ul. Korzona 2
tel. 22 679 08 08; www.p95.przedszkola.net.pl
Ilość dzieci: 167
Informacje i lokalizacja: Jedno z najnowocześniejszych przedszkoli nie tylko na Targówku, ale i całej Warszawie. Nową siedzibę zbudowano w 2009 roku. W parterowym budynku same luksusy – jasne przestrzenne sale z telewizorami, nowe bezpieczne zabawki, nowoczesny i pięknie wyposażony plac zabaw. Otoczenie jest nieco mniej atrakcyjne – od frontu parking, ruchliwa ul. Trocka i pętla autobusowa, z boku walące się pustostany, na tyłach blokowisko. W zeszłym roku przedszkole przekształcono w placówkę integracyjną i powstał oddział dla dzieci niepełnosprawnych.
Godziny otwarcia: 6.00 – 17.30
Parking
: Jest – dużo miejsc przy spokojnej ul. Korzona, choć od ulicy do wejścia trzeba przejść ładnych kilkadziesiąt metrów.

Przedszkole nr 103, ul. Mokra 25
tel.: 22 679 18 27; www.przedszkole103.waw.pl
Ilość dzieci: 150
Informacje i l
okalizacja: Nieotynkowany piętrowy budynek jest schowany za blokowiskami między ul. Trocką i Handlową. W przedszkolu zmieściło się sześć sal dla dzieci oraz sala gimnastyczna. W lutym 2012 r. placówka nawiązała współpracę z przedszkolem Hijuch w Aszkelon w Izraelu. Efektem powinna być wkrótce wymiana nauczycieli oraz autorski program edukacyjny mający na celu poznanie i upowszechnienie wśród dzieci kultury izraelskiej.
Godziny otwarcia: 6.00 – 17.00
Parking: Duży parking pod przedszkolem po dwóch stronach ulicy.

Przedszkole nr 106, ul. Trocka 4
tel.: 22 679 67 99; www.przedszkole106.pl
Ilość dzieci: 128
Informacje i lokalizacja
: Przedszkole mieści się w parterowej przybudówce do Gimnazjum Nr 141, ma jednak oddzielne wejście i własny ogród z nowiutkimi zabawkami. Każda grupa ma do niego bezpośrednie wyjście ze swoich sal. Dookoła bloki oraz duży trawnik na którym od czasu do czasu rozkładają się namioty cyrkowe i odpustowe wesołe miasteczka. To jedyne przedszkole w dzielnicy, w którym działa „elektroniczny system ewidencjonowania obecności dzieci”, czyli przy oddawaniu i odbiorze malucha rodzice muszą zrobić „bip” kartą zbliżeniową.
Godziny otwarcia
: 6.30 – 17.30
Parking
: Całkowity brak. Samochód można próbować zaparkować dopiero na dalszej, ciasnej ul. Zamiejskiej.

Przedszkole nr 150, ul. Prałatowska 12
tel: 22 679 51 12, www.przedszkole150.szkolnastrona.pl
Ilość dzieci: 134
Informacje i lokalizacja
: Parterowy budyneczek pomiędzy blokami i dwoma wielkimi parkingami osiedlowymi. W ogrodzie są aż dwa oddzielne place zabaw. Bardzo blisko stąd do Parku Wiecha i Teatru Rampa.
Godziny otwarcia: 7.00 – 17.30
Parking
: Brak, ale można stanąć po drugiej stronie ulicy na parkingu żłobka.

Przedszkole nr 128, ul. Nauczycielska 14
tel. 22 679 43 11; www.przedszkole128.waw.pl
Ilość dzieci: 54
Informacje i lokalizacja
: Jedyne publiczne przedszkole na Zaciszu (ale już po „drugiej” stronie Radzymińskiej, w stronę Elsnerowa). W niewielkiej placówce są tylko dwie grupy dzieci: 3-4 latków oraz 4-5 latków. Piętrowy budynek przy cichej uliczce pomiędzy domami jednorodzinnymi. Ogródek jest równie mały jak całe przedszkole, ale zmieściło się na nim kilka plastikowych zabawek.
Godziny otwarcia: 6.00 – 17.00
Parking
: Brak. Znalezienie wolnego miejsca w okolicznych wąskich uliczkach graniczy z cudem.

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 58, ul. Księcia Mieszka I 7
tel. 22 679 03 43; www.sp58.edupage.org/text4/
Ilość dzieci: 25
Informacje i lokalizacja: Jedyne przedszkole na Targówku Przemysłowym. A właściwie nie jest to nawet pełnoprawne przedszkole, tylko oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 58. Placówka mieści się w wielkim przedwojennym budynku (wejście wspólne z podstawówką i zespołem szkół zawodowych). Dookoła pustka – magazyny, ogródki działkowe i kościół. Przedszkolaki mają do swojej dyspozycji dwie salę z łazienką, a na zewnątrz nowy, duży plac zabaw. Uwaga – oddział prowadzi tylko jedną grupę dzieci: 3-4 latków. 5-latki trafiają już do szkolnej zerówki. Ponieważ dzieci jest tak mało, są tylko jedne zajęcia dodatkowe: rytmika.
Godziny otwarcia: 6.30 – 16.30
Parking
: Bez najmniejszego problemu, mnóstwo miejsca i na ulicy i na wewnętrznym dziedzińcu szkoły.

Szukacie informacji o przedszkolach na Bródnie? Znajdziecie je tutaj.

Zapisy do samorządowych przedszkoli w Warszawie zaczynają się 12 marca i kończą 27 marca 2012 roku. Szczegóły rekrutacji znajdziecie na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy.

PRZECZYTAJ TEŻ:

27 komentarzy na temat “Przedszkola na Targówku

 • 4 marca 2012 o godz. 11:20

  Ogród przedszkola na Mokrej: jedno z najpiękniejszych miejsc z dzieciństwa. Wtedy wydawał się wielki, teraz trochę mniejszy, ale stare drzewa rosną do dziś. Widać je trochę na zdjęciu.

 • 4 marca 2012 o godz. 17:40

  przedszkole na Korzona moze i jest supernowoczesne, ale panie wychowawczynie sa jeszcze gleboko w PRL……..

 • 4 marca 2012 o godz. 20:44

  Podobno na Korzona strasznie ciężko się dostać? Podobno wszystcy się biją o miejsca w tym przedszkolu. Ale tez slyszalam o tych paniach. Wiec, skoro nowoczesne sa tylko mury, a panie sa w starym stylu, to chyba nie warto, co? Bo to nie mury beda sie zajmowaly dziecmi, no nie?

 • 4 marca 2012 o godz. 20:57

  Moje dziecko chodzi do przedszkola na ul. Barkocińskiej. Jesteśmy wszystcy bardzo zadowoleni. Opieka jest bardzo dobra. Poza tym bardzo sie staraja, zeby caly czas cos sie dzialo. Oprocz zajec dodatkowych sa bezplatne zajecia i warsztaty prowadzone przez nauczycielki, dzieciaki juz mialy wycieczke do muzeum Kopernika, wychodza do biblioteki. Caly czas maja koncerty i spotkania. Jest super! Bardzo polecam!

 • 5 marca 2012 o godz. 16:46

  Merytoryczny przewodnik, bardzo pomocny. Dziękuję bardzo za pomoc.
  Pozd

 • 7 marca 2012 o godz. 11:18

  Od września na Targówku pojawi się niezwykla ciekawa alternatywa dla rodziców zainteresowanych elitarną jakością wychowania dla swojego dziecka. Będzie to kameralny (max 20 dzieci) punkt przedszkolny, pracujący w oparciu o metodę Marii Montessori. Piękny dom z tarasem i uroczym ogrodem, położony w spokojnej okolicy, (bezpośrednie otoczenie Lasu Bródnowskiego) stanowi znaczący atut tej przestrzeni. Sercem tego miejsca będzie natomiast starannie dobrana kadra zapewniająca najwyższą jakość opieki dla Państwa dzieci. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt : **********************

 • 8 marca 2012 o godz. 13:15

  Do Pana Michała: a można prosić o więcej informacji?

 • 8 marca 2012 o godz. 14:01

  @Michał i @Jola: uprzejmie prosimy o niespamowanie na forum targowek.to. komentarze zawierające materiały reklamowe (adresy, e-maile, numery telefonów itp.) będą częściowo maskowane lub w całości usuwane.

  pozdrawiamy, redakcja targowek.to

 • 19 marca 2012 o godz. 10:15

  Zgadzam sie co do Barkocinskiej. Przedszkole stare, ale jest bardzo spoko. Dzieci nie chca wychodzic do domu!

 • 26 września 2012 o godz. 15:12

  Potwierdzam opinię o Korzona.Kadra jest beznadziejna.Panie mają w nosie dzieci a w szczególności te które płaczą,tęsknią i nie radzą sobie w grupie.Takie dzieci siedzą w koncie z gilem po pas.Odradzam wszystkim.

 • 8 listopada 2012 o godz. 10:32

  Wszystkich rodziców ostrzegam przed przedszkolem na korzona!jest to miejce tragicze dla dzieci pod względem opieki.Moje dziecko dziś musi leczyć sie u psychologa,bo przeżyło piekło,terror jaki tam panuje woła o pomstwe do nieba.Placówka już została zgłoszona do prokuratury.Na szczęście moja pociecha już tam nie chodzi.

 • 12 listopada 2012 o godz. 14:55

  Ciekawy przewodnik, tego szukałam, bardzo dziękuję.
  Co do Korzona, rodzice, piszcie proszę jakie są wasze opinie? Myślalam o tym, żeby zapisać tam córkę, na pewno będę robiła jeszcze wywiad na miejscu, ale każda ocena jest ważna dla mnie. pozdrawiam i dziękuję

 • 26 kwietnia 2013 o godz. 16:40

  I Wasz przewodnik na nic. Moje dziecko nie dostało się wczoraj do żadnego przedszkola państwowego. Chociaż w promieniu 500 m. od naszego domu są trzy. Nie chce oddawać dziecka do przedszkola prywatnego. Nie ufam im, nie stać mnie na nie! Dlaczego państwo/miasto/dzielnica mnie do tego zmusza??? Dlaczego farciarze (bo kryteria, poza samotnymi matkami, są żadne), którym udało się zakwalifikować dziecko będą płacić 500 zł za przedszkole, a niefarciarze trzy, cztery razy więcej? Co roku ta historia się powtarza i co roku wszyscy mają to gdzieś, a rodzice się zarzynają żeby się utrzymać i… nie mają więcej dzieci. O tym napiszcie. …I zróbcie przewodnik po przedszkolach prywatnych w dzielnicy proszę;-)

 • 26 kwietnia 2013 o godz. 21:51

  Jeśli chodzi o przedszkole na Mokrej, to budynek jest już od jesieni pięknie otynkowany i kolorowy. Myślę, że przydałoby się aktualne zdjęcie:).
  Dwójka moich dzieci chodziła /syn w tym roku kończy/ do tego przedszkola i z czystym sumieniem mogę je polecić. Personel fantastyczny, ciepły – począwszy od Pani Dyrektor, a skończywszy na Paniach woźnych. Dzieci są nie tylko edukowane, ale i zaopiekowane. Jest dużo wycieczek, koncertów, teatrzyków. Dzieci nie chcą wychodzić do domu. Bardzo żałuję, że musimy w tym, roku zakończyć edukację przedszkolną i zetknąć się ze szkolną rzeczywistością.

 • 27 lutego 2014 o godz. 21:13

  Jestem zaskoczona opiniami przedszkola na ul Korzona. Mam tam już drugie dziecko w przedszkolu, w tym momencie w grupie pięciolatków. Panie sprawują znakomitą opiekę i nigdy bym nie powiedziała, że są z epoki PRL-u! Kadra jest młoda, z solidnym wykształceniem, prezentująca wysoką kulturę. Dbają o dzieci, córka chętnie chodzi i czasami nie chce wracać do domu ;-) Jakaś chyba propaganda.

 • 28 lutego 2014 o godz. 20:51

  Moje dziecko też chodzi do przedszkola na Korzona i mogę z czystym sumieniem je polecić. Mają tam duży plac zabaw, wygodne sale i dużo przestrzeni. Panie są sympatyczne, ciepłe i troskliwe.

 • 10 marca 2014 o godz. 21:11

  Przedszkole na Mokrej mogę polecić z czystym sercem . Ukończyło je dwoje moich dzieci, więc współpraca z przedszkolem trwała 6 lat. Personel rewelacyjny:ciepły, troskliwy, pomysłowy. Dużo wycieczek, ciekawe zajęcia. Zarówno personel pedagogiczny jak i panie woźne są bardzo życzliwe.Co najważniejsze: nie przeszkadzają im dzieci, co zdarza się niestety w innych placówkach. Moje dzieci nie miały nigdy problemu z chodzeniem do przedszkola. Często je wspominają, chętnie odwiedzają.
  Też proszę o umieszczenie aktualnego zdjęcia – z otynkowanym budynkiem.

 • 11 marca 2014 o godz. 12:44

  Można prosić o opinie nt przedszkola nr128 na ul. Nauczycielskiej? Bardzo proszę o info aka atmosfera w przedszkolu, podejście do dzieci, jaki personel, program, itd, Dziekuje!

 • 15 marca 2014 o godz. 10:20

  26 kwi 2013

  16:40
  I Wasz przewodnik na nic. Moje dziecko nie dostało się wczoraj do żadnego przedszkola państwowego. Chociaż w promieniu 500 m. od naszego domu są trzy. Nie chce oddawać dziecka do przedszkola prywatnego. Nie ufam im, nie stać mnie na nie! Dlaczego państwo/miasto/dzielnica mnie do tego zmusza??? Dlaczego farciarze (bo kryteria, poza samotnymi matkami, są żadne), którym udało się zakwalifikować dziecko będą płacić 500 zł za przedszkole, a niefarciarze trzy, cztery razy więcej? Co roku ta historia się powtarza i co roku wszyscy mają to gdzieś, a rodzice się zarzynają żeby się utrzymać i… nie mają więcej dzieci. O tym napiszcie. …I zróbcie przewodnik po przedszkolach prywatnych w dzielnicy proszę;-)
  W odpowiedzi na powyższe :
  Gmina Targówek o fakcie braku miejsc w przedszkolach i braku budowy przedszkoli w dzielnicy informuje od wielu lat.Warszawa pod euro 2012 wybudowała stadion ponosząc ogromne koszty budowy tego sklepu z biletami dla FIFA. Społeczeństwo Warszawy upokarzane jest tym brakiem publicznych obiektów dla właściwego wychowania młodego pokolenia.Katastrofa dotyczy także szkół w dzielnicy.Dlaczego nie wybudowano na Targówku stadionu, pływalni boisk przedszkoli szkół bezpiecznych jezdni i chodników bez dziur.Powstają natomiast ścieżki rowerowe które są cigami kolidującymi z chodnikami co stwarza możliwość kolizji. Moda na budowę nowych rewelacyjnych infrastruktur miasta powinna nas cieszyć to fakt ale jaki to ma sens i wymiar gdy brakuje podstawowej infrastruktury dla wychowanie i edukacji młodego pokolenia.Moż stado naszych urzędników z Kondratowicza znajdzie środki na niezbędne i zaniedbane od lat inwestycje i ogłosi nam,że czas marnotrawienia środków na inwestycje do których trzeba dorosnąć w budżecie gminy bezpowrotnie minął.

 • 16 marca 2014 o godz. 09:24

  Drodzy rodzice. Informacje na temat przedszkoli są mocno nieaktualne. Redakcjo!!!! 1 września 2013 weszły w życie zmiany w ustawie uniemożliwiające organizowanie zajęć dodatkowych typu judo czy jęz angielski. obecnie gmina Targówek może finansować dwa rodzaje zajęć dodatkowych w godzinach pracy przedszkola wybranych przez rodziców. Trzeba by zrobić listę tych zajęć w każdym przedszkolu. Dodatkowo w jednym z przedszkoli Rada Rodziców finansuje warsztaty dla dzieci. Dowiedzcie się co i jak.

 • 8 kwietnia 2014 o godz. 01:00

  A ja polecam Korzona! A najlepsza pani Małgosia z integracyjnej! Pozdrawiam wszystkie Panie! Chciałbym mieć 5 lat i być przedszkolakiem! Moje córa zawsze uśmiechnięta, uczesana, uradowana. Nie czytajcie głupich postów. Jaki PRL??? Tablice interaktywne, laptopy, prezentacje multimedialne na zebraniach, filmy z udziałem dzieci :-) A, że zatrudniona jedna czy dwie starsze Panie,ludzie, a co jak Wy będziecie mieć po 60- parę lat…

 • 8 kwietnia 2014 o godz. 01:02

  I żeby nie było, Pani Marta i Paulina też zawsze uśmiechnięte i radosne. I młode…żeby nie było, że PRL.

 • 20 maja 2014 o godz. 16:51

  a co myślicie o Smoleńskiej?

 • 1 grudnia 2016 o godz. 08:12

  Na Sternhela 40 :

  No cóż. Placówka ładna, ale słabo prowadzona. Brak też jakieś pomieszczenia, gdzie można postawić wózek, więc stoją one na zewnątrz. Tak wygląda więc, że Burmistrz budował dla mieszkańców sąsiedniej dzielnicy, którzy są ubodzy w przedszkola, a którzy raczej wózkiem dziecka nie dowiozą.
  Dzieci i Panie przychodzą chore i się nawzajem zarażają.
  Zresztą Panie niewiele z dziećmi robią. W poprzednim, jak dziecko przychodziło to Pani siedziała z dziećmi, które już były i wspólnie coś z nimi robiła, a tu Pani siedzi za biurkiem i nawet nie wie, że dziecko przyszło. Dochodzi też do sytuacji rano, że dzieci wychodzą z sali i biegają po korytarzu.
  Tak więc jak widać na przykładzie – nie wszystko złoto, co się świeci.

 • 21 marca 2017 o godz. 09:54

  Chodziło się kiedyś na Korzona, ale nie wiem czy chciałbym przeżywać to wszystko od nowa, gdybym miał możliwość to bym się cofnął do zakończenia gimnazjum i poszedł do innej szkoły średniej ;/

 • 19 kwietnia 2017 o godz. 23:50

  A wie ktoś coś o Trockiej? Słyszałem, że lepiej nie pytać i widzę, że cisza tutaj mówi sama za siebie?

 • 6 listopada 2017 o godz. 09:42

  Przedszkole na korzona rewelacja pani Małgosia,Marta,Paulinka kochane dziewczyny takich pań to szukać że świecą.Polecam wszystkim??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.