Tramwajem z Targówka i Bródna na Most Północny? | | targowek.info

Tramwajem z Targówka i Bródna na Most Północny?

Tramwaj wzdłuż św. Wincentego zamiast zmiany trasy metra? Gdy radni Białołęki domagają się zbadania czy pociągnięcie do nich podziemnej kolejki się opłaca, ratusz zamawia koncepcję tramwaju na Głębockiej.

 

Jak podaje serwis Rynek Kolejowy na opracowanie pt. „Koncepcja przeprowadzenia linii tramwajowej w ciągu Głębocka – Trasa Olszynki Grochowskiej do Trasy Mostu Północnego z przekroczeniem Trasy Toruńskiej” miasto wyda niecałe 115 tys. zł

– Podstawowym celem tego zamówienia jest określenie możliwości i sposobu przeprowadzenia linii tramwajowej przez węzeł drogi ekspresowej S-8 z ulicą Głębocką – poinformował „Rynek Kolejowy” Mieczysław Reksnis, dyrektor Biura Drogownictwa i Komunikacji, które zamówiło opracowanie. – Termin realizacji linii tramwajowej w ulicy Głębockiej nie jest ustalony, w szczególności linia ta nie jest uwzględniona w Wieloletniej prognozie finansowej miasta Warszawy na lata 2012-2033 – stwierdził Reksnis.

Tramwaj miałby zostać przedłużony ul. św. Wincentego od ul. Matki Teresy z Kalkuty. Na takie rozwiązanie 9 grudnia nie zgodzili się radni naszej dzielnicy, w rewanżu radni Białołęki domagają się poprowadzenia metra do stacji Grodzisko za Trasą Toruńską, zamiast do stacji przy Rembielińskiej.

Gdyby koncepcja weszła w życie, moglibyśmy pojechać tramwajem bezpośrednio na Most Północny i dalej do metra Młociny.

Tory miałby biec wzdłuż ul. św. Wincentego / fot. targowek.to

Więcej na ten temat

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Tramwajem z Targówka i Bródna na Most Północny?

 • 25 marca 2012 o godz. 19:22

  marzenia …

 • 28 marca 2012 o godz. 14:03

  „moglibyśmy pojechać tramwajem bezpośrednio na Most Północny i dalej do metra Młociny.”
  Świetnie. Ale do Centrum jest prostsza droga.

 • 29 marca 2012 o godz. 07:20

  No właśnie, a może by tak zrobić tramwaj od CH Marki do Wołomina przez osiedle Piaski. A tak poważnie, to czemu nikt nie rozpatruje koncepcji budowy metra obwodowego pomiędzy wszystkimi ratuszami dzielnic?

 • 30 maja 2012 o godz. 11:04

  o planach możemy rozmawiać, ale ja czekam na metro na bródnie :)

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 21:45

  A może by zastanowić się nad przedłużeniem linii tramwajowej z Annopolu lub Żerania Wschodniego, odpadnie problem przebicia się przez trasę S8.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.