Wpadka seryjnego… włamywacza

0
Share

Bródno może odetchnąć. Policjanci złapali mężczyznę seryjnie okradającego uliczne kioski i zaparkowane samochody.

fot. Policja

Do pierwszego włamania do kiosku doszło na początku stycznia przy ulicy Chodeckiej. Nieznany sprawca ukradł wtedy papierosy, artykuły spożywcze oraz 600 złotych w gotówce. Kolejne włamania w tej samej okolicy zdarzyły się 15 i 16 lutego. Wtedy również zginęły papierosy oraz bilety,  a łączne straty sięgnęły niemal 45 tysięcy złotych.

Początkowo śledztwo policji nie przyniosło zbyt wielu efektów. Wszystko zmieniło się 17 lutego, kiedy to właściciel volkswagena passata o mało co nie ujął na gorącym uczynku złodzieja włamującego się do jego auta. Rabuś wprawdzie wyrwał się i uciekł, ale właściciel auta dobrze zapamiętał jego wygląd i szczegółowo opisał go kryminalnym.

Dzięki rysopisowi policjanci wytypowali sprawcę i szybko go zatrzymali. Był nim 21–letni Rafał Z., a ślady które zostawił na miejscach swoich przestępstw pozwoliły połączyć go z włamaniami do bródnowskich kiosków. Złodziejaszek usłyszał cztery zarzuty i na początku marca poddał się dobrowolnie karze. Poszedł do więzienia na 18 miesięcy.

 

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx