Prestiżowy turniej piłkarski na Bródnie. Będą gwiazdy

0
Share

Już w następny weekend (21-22.04) na boiska przy Łabiszyńskiej przyjadą setki młodych piłkarzy z całej Polski. Zagrają w turnieju adidas Football Challenge i przy okazji będą testować sprzęt piłkarski najnowszej generacji. Na Polonezie może pojawić się też supergwiazda profesjonalnego futbolu.

 

Organizator nieskromnie przedstawia turniej jako „najbardziej prestiżowy” w Polsce. Może to przesada, ale rozgrywany już po raz trzeci adidas Football Challenge faktycznie cieszy się bardzo dużą popularnością. Organizatorzy właśnie ogłosili, że lista miejsc niemal został zamknięta, a swój udział zgłosiło 419 zespołów.

adidas Football Challenge w 2011

W rozgrywkach rywalizują dzieci i młodzież w czterech kategoriach wiekowych – do 9, do 11, do 13 i do 15 lat. Turniej rozgrywany jest pod hasłem „wejdź do świata profesjonalnej piłki”, a jego głównym celem jest pokazanie młodym piłkarzom jak wygląda wyczynowa rywalizacja w futbolu. Turniej adidasa ma ciekawą formułę: mecze odbywają się w miasteczku piłkarskim podzielonym na cztery place do gry, ale rywalizacja na boisku to tylko połowa sukcesu. Po rozegranym meczu, każdy z zespołów i zawodników wykazuje się umiejętnościami technicznymi w specjalnie przygotowanym strefie – miCoach ZONE. Ta specjalna piłkarska strefa do testowania indywidualnych umiejętności –  pozwala wykazać się piłkarskim talentem poszczególnym zawodnikom.

Na boiskach Poloneza przy Łabiszyńskiej zostanie rozegrany jeden z czterech turniejów półfinałowych adidas Football Challenge.  Przyjedzie do nas ponad setka zespołów z różnych regionów Polski, ale wśród zgłoszonych ekip jest kilka z Targówka. Wolne jest jeszcze tylko jedno miejsce dla drużyny do 9 lat.

Turniej półfinałowy wyłoni najlepsze zespoły w każdej kategorii wiekowej, które zmierzą się w rozgrywkach finałowych w ostatni weekend maja na stadionie Legii.

Na rozgrywkach na Bródnie oprócz młodych piłkarzy nie będą się nudzić także kibice. Będzie można testować gadżety i sprzęt piłkarskiego adidasa. Będzie też szansa na spotkanie gwiazdy futbolu. W 2010 roku turniej odwiedził m.in. będący wówczas u szczytu kariery Marcin Lewandowski z Szachtara Donieck. Podczas ubiegłorocznej edycji gościem specjalnym był reprezentant Niemiec Lukas Podolski, a także Maciej Iwański czy Ariel Borysiuk. Organizatorzy nie chcą zdradzić kto będzie gwiazdą w tym roku, ani czy pojawi się na turnieju półfinałowym, czy dopiero na finałowym na Legii.

Zobaczcie, jak było podczas finału adidas Football Challenge 2011 na Agrykoli:

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx