Będzie fotoradar na Radzymińskiej | | targowek.info

Będzie fotoradar na Radzymińskiej

Wylotówka na Marki i Ząbki ma szansę trochę się uspokoić. Straż Miejska jeszcze w tym roku postawi tam na stałe fotoradar.

Fotoradar w akcji / fot. Straż Miejska

Nie będzie to „supermaszyna”, która od paru miesięcy jest postrachem kierowców na mokotowskim skrzyżowaniu Sobieskiego i Witosa, ale i tak ma szansę wprowadzić nieco porządku na trasie wyjazdowej w kierunku na centra handlowe M1 i IKEA oraz okoliczne miejscowości.

Nowy fotoradar stanie na ul. Radzymińskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Bystrą. Jego głównym zadaniem będzie oczywiście robienie zdjęć wszystkim kierowcom (i, mamy nadzieję, motocyklistom) przekraczającym dozwoloną prędkość. Ale oprócz tego będzie także fotografować ciężarówki wjeżdżające Radzymińską do Warszawy.  Strażnicy zamierzają sprawdzać w bazie danych dopuszczalną masę całkowitą tych TIR–ów i jeśli okaże się, że przekraczają 16 ton – a nie mają odpowiedniej przepustki – kierowca dostanie stosowny mandat i parę punktów karnych.

Obecnie Straż Miejska prowadzi przetarg na zakup fotoradarów (w całej stolicy chce ich postawić łącznie 10). Maszyna na Radzymińskiej planowo ma stanąć w sierpniu, jeszcze przed końcem wakacji. Ale znając terminowość wszelkich inwestycji w Warszawie, obstawiamy, że fotoradar zacznie działać raczej na jesieni…

 PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Będzie fotoradar na Radzymińskiej

 • 26 kwietnia 2012 o godz. 22:46

  Lepiej byście KVRWY organizacje ruchu zmienili, rozładowali korki rano na Radzymińskiej, wlepili mandat baranom co skręcaja z prawego pasa, w lewo do przejazdu kolejowego, puścili motocykle bus pasem …
  Ale to tylko Polska …

 • 27 kwietnia 2012 o godz. 09:31

  Efekt będzie taki, że przed fotoradarem wszyscy będą zwalniać a później gaz do dechy… lepiej zainwestować w pomiar obszarowy i wtedy wierzę, że coś by to zmieniło… i w pełni zgadzam się z RAJA motocykliści na bus pas.

 • 2 maja 2012 o godz. 11:33

  Kolejne wyciaganie kasy i tyle. Po kiego komu radar w szczerym polu?

 • 15 maja 2012 o godz. 00:47

  już raz tam radar stał aż go ktoś siekierą potraktował :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.