Będzie fotoradar na Radzymińskiej

4
Share

Wylotówka na Marki i Ząbki ma szansę trochę się uspokoić. Straż Miejska jeszcze w tym roku postawi tam na stałe fotoradar.

Fotoradar w akcji / fot. Straż Miejska

Nie będzie to „supermaszyna”, która od paru miesięcy jest postrachem kierowców na mokotowskim skrzyżowaniu Sobieskiego i Witosa, ale i tak ma szansę wprowadzić nieco porządku na trasie wyjazdowej w kierunku na centra handlowe M1 i IKEA oraz okoliczne miejscowości.

Nowy fotoradar stanie na ul. Radzymińskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Bystrą. Jego głównym zadaniem będzie oczywiście robienie zdjęć wszystkim kierowcom (i, mamy nadzieję, motocyklistom) przekraczającym dozwoloną prędkość. Ale oprócz tego będzie także fotografować ciężarówki wjeżdżające Radzymińską do Warszawy.  Strażnicy zamierzają sprawdzać w bazie danych dopuszczalną masę całkowitą tych TIR–ów i jeśli okaże się, że przekraczają 16 ton – a nie mają odpowiedniej przepustki – kierowca dostanie stosowny mandat i parę punktów karnych.

Obecnie Straż Miejska prowadzi przetarg na zakup fotoradarów (w całej stolicy chce ich postawić łącznie 10). Maszyna na Radzymińskiej planowo ma stanąć w sierpniu, jeszcze przed końcem wakacji. Ale znając terminowość wszelkich inwestycji w Warszawie, obstawiamy, że fotoradar zacznie działać raczej na jesieni…

 4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx