Nie będzie przedszkoli modułowych | | targowek.info

Nie będzie przedszkoli modułowych

Dzielnica Targówek planowała postawienie w tym roku dwóch przenośnych pawilonów dla 100 przedszkolaków. Ale ich nie postawi. Dzieci zostaną bez przedszkola.

Zaletą przedszkoli modułowych jest to, że są tańsze i można je zmontować z przygotowanych elementów w ciągu czterech miesięcy – a warunki są takie same, jak w zwykłych przedszkolach. Dzieci mogą korzystać z zaplecza kuchennego znajdujących się obok obiektów oświatowych.

Jeden moduł – czyli przenośny pawilon – miał stanąć obok przedszkola przy ul. Smoleńskiej na Targówku Mieszkaniowym, drugi obok podstawówki przy ul. Suwalskiej na Bródnie.

Ale te plany – jak wynika z artykułu w „Życiu Warszawy” – są już nieaktualne.

Cały kłopot w tym, że dzielnica nie ma i nie miała 5,5 mln złotych niezbędnych do budowy obu nowych placówek. Władze Targówka chciały więc wziąć moduły w leasing. „Na wszelki wypadek” przed rozpisaniem przetargu nasi urzędnicy poprosili jeszcze o opinię urząd miasta. No i zaczęły się kłopoty…

Dlaczego biuro prawne ratusza uznało, że leasing przedszkolnych modułów jest niemożliwy, przeczytacie w aktualnym „Życiu Warszawy”.

Ale co się stanie z ok. 240 dziećmi z Targówka, dla których zabrakło miejsc w przedszkolach w naszej dzielnicy, nie przeczytacie. Tego nie wie nikt.

PRZECZYTAJ TEŻ:

2 komentarzy na temat “Nie będzie przedszkoli modułowych

  • 14 kwietnia 2012 o godz. 16:33

    Gronkowiec wie

  • 16 kwietnia 2012 o godz. 12:19

    W mieście nie spodobał się sukces Targówka i dlatego opinia prawna musiała ukrócić te działania. Dziwne, że dotychczasowe przedszkola modułowe są legalne….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.