Nowe osiedle powstaje na Targówku

15
Share

Trzy ośmiopiętrowe bloki, w których zmieści się prawie 120 mieszkań, buduje spółdzielnia SBM Merkury przy ul. Handlowej. Inwestycja właśnie się rozpoczęła.

 

Na działce u zbiegu ulicy Handlowej z ul. Jana Szczepanika od lat straszyła ruina po dawnym zakładzie krawieckim. Budynki rozebrano w zeszłym roku, teraz widać że zaczyna się budowa. Teren ogrodzono, pojawiła się tablica informacyjna, trwają pierwsze prace ziemne.

Inwestycję prowadzi Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Merkury, która od razu zaczęła sprzedaż mieszkań. Na stronie internetowej znajdziemy typowe marketingowe hasła, jak „dojazd do metra w 12 minut”, ale dowiadujemy się z niej także że budowa potrwa do czerwca 2014 roku. Na działce zmieszczą się aż trzy ośmiokondygnacyjne bloki z garażami podziemnymi. W dwóch będzie po 40 mieszkań, w trzecim 38. Będą też lokale usługowe.

SBM Merkury prowadzi inwestycje w Warszawie od 1994 roku, w tym czasie zbudowała już 12 budynków wielorodzinnych. W tym na Targówku przy ul. Gościeradowskiej i ul. Piotra Skargi.

 

Początek prac na działce przy Handlowej / fot. targowek.to

Po lewej stronie wizualizacji jest ul. Handlowa, na dole ul. Jana Szczepanika:

Strona spółdzielni Merkury

Przeczytaj też artykuł: Targówek w budowie: inwestycyjny boom w dzielnicy

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx