Piłkarze, motocykliści i Big Cyc – to będzie fajny weekend

3
Share

W najbliższy weekend ma być około 17 stopni i sporo słońca. To świetna pogoda, żebyście wybrali się na którąś z imprez organizowanych na Bródnie. I nie bójcie się, choć będą kopali i poleje się krew.

 

Do wyboru macie dwa ciekawe wydarzenia:

Motoserce 2012 (sobota, 21 kwietnia)

To niezwykła impreza, w której wytatuowani motocykliści zbierają krew dla polskich szpitali. W Parku Bródnowskim od godz. 10 aż do godz. 22 odbędzie się wielki finał tej ogólnopolskiej akcji. Przez większość dnia będzie można oddać krew w specjalnym namiocie i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego (próbki będą pobierane jedynie ze śliny). Ale to oczywiście nie wszystko. Przede wszystkim organizatorzy przewidzieli też sporo atrakcji dla całych rodzin, m.in:

– miasteczko dziecięce (pompowane zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, zorbing, konkursy sprawnościowe z nagrodami, konkursy rysunkowe, namiot czytelniczy, klaun, warsztaty przyrodnicze, mini zoo, pokazy rycerskie – wszystko za darmo);
– pokaz komandosów z formacji „Grom”, pokazy sztuk walki, pokaz motocyklowych sztuczek, pierwsza pomoc oraz ratownictwo drogowe, prezentacja motocykli Żandarmerii Wojskowej i Policji, a także marek Harley-Davidson, Victory, Yamaha, Suzuki;
o godz. 14:00 przewidziana jest parada motocyklowa;
– zaś o godz. 20:00 wystąpi gwiazda wieczoru: kultowy zespół rockowo-kabaretowy Big Cyc!

adidas Football Challange (sobota-niedziela, 21-22 kwietnia)

To impreza zupełnie innego rodzaju – prestiżowy ogólnopolski turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 15 lat. Rozgrywany jest pod hasłem „wejdź do świata profesjonalnej piłki”, a jego głównym celem jest pokazanie młodym piłkarzom jak wygląda wyczynowa rywalizacja w futbolu. Turniej adidasa ma ciekawą formułę: mecze odbywają się w miasteczku piłkarskim podzielonym na cztery place do gry, ale rywalizacja na boisku to tylko połowa sukcesu. Po rozegranym meczu, każdy z zespołów i zawodników wykazuje się dodatkowo umiejętnościami technicznymi. Impreza będzie się odbywać przez oba weekendowe dni na boiskach OSiR Targówek (Polonez) przy ul. Łabiszyńskiej 20 od godz. 9:30 do okolic godz. 18 (szczegółowy harmonogram jest tutaj) i będzie jednym z czterech turniejów półfinałowych – finał odbędzie się w ostatni weekend maja na stadionie Legii Warszawa.

OSiR Targówek z lotu ptaku / fot. www.adidas-fc.pl

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx