Piłkarze, motocykliści i Big Cyc – to będzie fajny weekend | | targowek.info

Piłkarze, motocykliści i Big Cyc – to będzie fajny weekend

W najbliższy weekend ma być około 17 stopni i sporo słońca. To świetna pogoda, żebyście wybrali się na którąś z imprez organizowanych na Bródnie. I nie bójcie się, choć będą kopali i poleje się krew.

 

Do wyboru macie dwa ciekawe wydarzenia:

Motoserce 2012 (sobota, 21 kwietnia)

To niezwykła impreza, w której wytatuowani motocykliści zbierają krew dla polskich szpitali. W Parku Bródnowskim od godz. 10 aż do godz. 22 odbędzie się wielki finał tej ogólnopolskiej akcji. Przez większość dnia będzie można oddać krew w specjalnym namiocie i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego (próbki będą pobierane jedynie ze śliny). Ale to oczywiście nie wszystko. Przede wszystkim organizatorzy przewidzieli też sporo atrakcji dla całych rodzin, m.in:

– miasteczko dziecięce (pompowane zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, zorbing, konkursy sprawnościowe z nagrodami, konkursy rysunkowe, namiot czytelniczy, klaun, warsztaty przyrodnicze, mini zoo, pokazy rycerskie – wszystko za darmo);
– pokaz komandosów z formacji „Grom”, pokazy sztuk walki, pokaz motocyklowych sztuczek, pierwsza pomoc oraz ratownictwo drogowe, prezentacja motocykli Żandarmerii Wojskowej i Policji, a także marek Harley-Davidson, Victory, Yamaha, Suzuki;
o godz. 14:00 przewidziana jest parada motocyklowa;
– zaś o godz. 20:00 wystąpi gwiazda wieczoru: kultowy zespół rockowo-kabaretowy Big Cyc!

adidas Football Challange (sobota-niedziela, 21-22 kwietnia)

To impreza zupełnie innego rodzaju – prestiżowy ogólnopolski turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 15 lat. Rozgrywany jest pod hasłem „wejdź do świata profesjonalnej piłki”, a jego głównym celem jest pokazanie młodym piłkarzom jak wygląda wyczynowa rywalizacja w futbolu. Turniej adidasa ma ciekawą formułę: mecze odbywają się w miasteczku piłkarskim podzielonym na cztery place do gry, ale rywalizacja na boisku to tylko połowa sukcesu. Po rozegranym meczu, każdy z zespołów i zawodników wykazuje się dodatkowo umiejętnościami technicznymi. Impreza będzie się odbywać przez oba weekendowe dni na boiskach OSiR Targówek (Polonez) przy ul. Łabiszyńskiej 20 od godz. 9:30 do okolic godz. 18 (szczegółowy harmonogram jest tutaj) i będzie jednym z czterech turniejów półfinałowych – finał odbędzie się w ostatni weekend maja na stadionie Legii Warszawa.

OSiR Targówek z lotu ptaku / fot. www.adidas-fc.pl
PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Piłkarze, motocykliści i Big Cyc – to będzie fajny weekend

  • 19 kwietnia 2012 o godz. 09:36

    Wszystko pięknie ale są mankamenty impreza nie jest darmowa ! idzie to z naszych podatków zamiast na ścieżki rowerowe ulice zieleń dom kultury, ośrodki sportu ! Zespół Big Cyc też nie gra za darmo ! rozumiem igrzyska dla tłumu władza się chce przypodobać al ludzie jak coś za darmo nabiorą się i będą mówić że super pewnie tez sam się wybiore. W Szwecji nie płaci się gwiazdom za występy !!! a promuje te które jeszcze sie nie wybiły z domów Kultury Na gwiazdy kazdy powinnien chodzić za własne pieniądze !!! Chętniej obejrzał bym pokazy z domów Kultury Targówka i zespołów tu mieszkających Promujących Historie i Kulturę tej dzielnicy !!! przykładowo Kapela z Targówka Artyści z Rampy !!! Praskie Piosenki Pokazy sportowe Gimnastyka z GKP Karate Aikid Judo Turniej Rycesrski, Straż Pożarna, Raownicy, Policja Jedzenie Muzyka nawiązujące do kultury Targówka i Pragi !!! Czemu nie promujemy Tożsamości i Histori ???!!! W Lsku Bródnowskim Mamy Osadę czemu nie promujemy nie pokazujemy jak to kiedyś było jak ludzie żylijedli nie wpajamy dzieciom Histori ??? Wszystko można zrobić promując Nasze Dzieci Mieszkańców na których idą podatki a nie Płacimy za gwiazdy ;( Od Kulturowienie nijakość promowanie papki popowo rokowej odsuwającej nas od Tożsamości i dziedzictwa tego miejsca nie Tworząc Wspólnoty i Społeczności !!!

  • 19 kwietnia 2012 o godz. 11:32

    Wyjedź do Szwecji na zmywak …

  • 19 kwietnia 2012 o godz. 17:46

    Zbigniewie. Tu nie chodzi o promowanie wspólnoty i społeczności. Chodzi o to by sławny „artysta” dostał kasę za koncert bądź poprowadzenie koncertu (wojewódzcy, materny, hołdysy itd). W zamian będą wychwalać władzę i walić w niewygodne partie. Np. Lider Big Cyca Skiba pisuje dla GazetyWybiórczej, Wprostu, Przekroju. Nie jest bez znaczenia dla polityków co on tam pisuje i dla kogo on pracuje. Chyba nie wierzysz, by nasi włodarze mogli zaprosić np Pana Pietrzaka albo już nie żyjącego Jacka Kaczmarskiego. Takie to proste.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.