Święty rajd po Pradze i Targówku

2
Share

Kto ma ochotę uczcić komunistyczne Święto Pracy po bożemu? Jutro, czyli 1 maja, po naszej okolicy przejedzie rowerowy rajd śladem świętych patronów zwyczajnych ulic.

Zasady są proste: uczestnicy rajdu startują 1 maja z dowolnego punktu w godz. 9-13. Jadą dowolną trasą, na własną odpowiedzialność, za to jak największą ilością ulic świętych. Na tych ulicach znajdą posterunki harcerzy, którzy dadzą wydrukowaną mapę całego rajdu i udokumentują obecność we właściwym miejscu. Aby uznać rajd za zaliczony, należy przejechać przez przynajmniej 5 ulic (punktów) zaznaczonych na planie i do godziny 14:00 dotrzeć na metę przy praskiej Katedrze św. Floriana. Dla pierwszych osób organizatorzy przewidzieli specjalne wyróżnienia. Rajd prowadzi ks. Marek Zdanowicz z harcerzami.

Wśród trzynastu ulic na trasie rajdu, aż sześć znajduje się na Targówku i Bródnie, więc mieszkańcom naszej dzielnicy zaliczenie rajdu nie powinno sprawić większego kłopotu. Są to ulice:
* ul. św. Jacka Odrowąża
* ul. św. Wincentego a Paulo
* ul. bł. Matki Teresy z Kalkuty (ex nie-święta Budowlana)
* ul. św. Hieronima
* ul. św. Cecylii
* ul. Piotra Skargi (prawie świętego, bo jezuity)

Szczegóły imprezy znajdziecie na stronie misja-warszawy.pl. Pamiętajcie też, że 1 maja to jak na razie ostatni taki słoneczny dzień – upalny i bez deszczu – potem idzie pogorszenie pogody. Kto ma rower, nie może go zmarnować!

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx