Złapano złodzieja kół

1
Share

Właściciele samochodów mogą trochę odetchnąć. Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kradzieże kół z aut parkujących pod blokami.

Grzegorz K. – złodziej kół / fot. Policja

Plaga kradzieży na parkingach wokół bródnowskiego „Pekinu” – ul. Rembielińskiej, Bazyliańskiej i okolicach – trwa już od kilku miesięcy. Co jakiś czas któryś z mieszkańców znajduje rano swój samochód stojący, zamiast na kołach, na cegłach albo drewnianych kołkach. W innych przypadkach giną np. lusterka lub katalizatory.

Przez długi czas policja nie dawała sobie rady z wykryciem złodzieja lub złodziei. Aż do teraz. W połowie kwietnia policjanci z Wydziału Kryminalnego z Targówka wytypowali sprawcę przynajmniej części z tych kradzieży – dobrze im znanego 39–letniego Grzegorza K. Funkcjonariusze ustalili gdzie obecnie przebywa mężczyzna i zatrzymali go na ulicy. Dochodzeniowcy udowodnili mu dwie kradzieże kół, do których doszło w dzielnicy kilka miesięcy temu temu. Złodziejowi teoretycznie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Czy jednak kradzieże wokół „Pekinu” się skończą, to nie jest takie pewne. Na początku tego tygodnia skradziono tam cztery koła z zaparkowanej Hondy. Policjanci nie mają dowodów, że zrobił to Grzegorz K.

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx