Amrit vs. Efes – kebabowe starcie na Kondratowicza

140
Share

Najlepszy kebab w Warszawie będzie miał konkurencję: drzwi w drzwi powstaje druga restauracja z podobnym menu. Też… najlepsza w Warszawie.

 

Kebaby Efes i Amrit na ul. Kondratowicza 25 / fot. targowek.to

Kto jeszcze nie jadł w Amrit Kebab na ul. Kondratowicza 25 niech się nie przyznaje. Orientalna restauracja powstała na Bródnie pięć lat temu i szybko zdobyła sobie renomę nie tylko w okolicy, ale na całym mieście. Obecnie w Warszawie działają już trzy Amrity, a powszechną opinię potwierdzają oficjalne sondaże – bródnowski lokal trafił na listy najlepszych kebabów w Polsce serwisu gastronauci.pl oraz najlepszych restauracji w Warszawie Faktów TVN.

Ale lada dzień wyrośnie mu potężna konkurencja. Tuż obok Amrita, w tym samym pawilonie na Kondratowicza, trwają ostatnie prace przed otwarciem restauracji Efes.

To jeszcze bardziej kultowa marka. Pierwszy Efes na ul. Francuskiej na Saskiej Kępie powstał już w 1994 roku i był w ogóle pierwszym kebabem w Warszawie. Dziś na mieście istnieją trzy Efesy – a ten na Bródnie będzie numerem 4. Oczywiście sieć także zwycięża w rankingach. Efes został m.in. wybrany najlepszym kebabem stolicy przez TVN Warszawa, i również znalazł się na liście najlepszych w Polsce wg gastronauci.pl.

Czy ostra konkurencja spowoduje, że któryś z popularnych kebabów padnie? Czy też może dzięki dwóm cenionym markom adres Kondratowicza 25 stanie się prawdziwą kebabową mekką, tak jak kiedyś np. okolice kina Bajka na Marszałkowskiej? Czas pokaże.

Na razie Amrit ucieka do przodu – firma szykuje sie do budowy czwartej restauracji w Warszawie i drugiej na Targówku. Nowy, bardzo elegancki kebab stanie przy ulicy Radzymińskiej i będzie wyglądał tak:

 

Wizualizacja restauracji Amrit na Radzymińskiej / fot. facebook.com/amritkebab

 

140
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx