Darmowy internet na Targówku

11
Share

Nasza dzielnica wreszcie wkroczyła w XXI wiek. Wprawdzie na razie możemy surfować za darmo w sieci tylko w jednym miejscu na Bródnie – ale podobno to dopiero początek.

Darmowe hotspoty z dostępem do internetu są już standardem w centrum Warszawy, większości europejskich miast i restauracjach McDonald’s na całym świecie. Teraz Targówek dołącza do tego elitarnego grona. Urząd naszej dzielnicy uruchomił projekt „TargówekNET”, czyli bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu przez WiFi.

Na razie zasięg naszego internetu jest dość skromny. W tej chwili działają zaledwie cztery punkty dostępowe zlokalizowane wokół Urzędu Dzielnicy Targówek, co wystarcza na objęcie siecią jedynie samego urzędu i parkingów wokół niego. Lada chwila będą uruchomone jeszcze dwa inne punkty: darmowy internet na Bródnie będzie dostępny w Parku Bródnowskim (prawie całym), zaś na Targówku w Parku Wiecha (lecz tylko na placyku przed Teatrem Rampa). Namalowaliśmy to nawet na mapce:

fot. Open Street Map / Urząd Dzielnicy Targówek

Ale żebyśmy się za dobrze nie poczuli w tym XXI wieku, „TargówekNET” – oprócz niedużego zasięgu – ma też inne ograniczenia. Szybkość łącza WiFi jest ograniczona do 256 Kb/s, a czas trwania pojedynczej sesji to 15 minut (potem trzeba się ponownie zalogować). Zablokowane są też sieci wymiany plików typu peer to peer (nie można więc korzystać z programów takich jak Torrent, Emule, Kazaa itp.) Co jednak najciekawsze, żeby uruchomić dostęp do bezpłatnego internetu, wpierw trzeba… na piechotę udać się do urzędu i zarejestrować!

Rejestracji do sieci należy dokonać w punkcie obsługi mieszkańców w stanowisku nr 6 w holu urzędu przy ul. Kondratowicza 20. Po pokazaniu dowodu osobistego lub innego dokumentu każdy chętny dostanie tam swój indywidualny login oraz hasło. I dopiero pod takim warunkiem bezpłatny internet na Targówku stanie przed nami otworem…

Regulamin projektu „TargówekNET” znajduje się na stronie: www.targowek.waw.pl/targoweknet/

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx