Jak z Bródna i Targówka dojechać na Euro (a potem wrócić do domu)

2
Share

Nowe linie autobusowe i tramwajowe, inne trasy starych – gdy na Stadionie Narodowym będą grali piłkarze, u nas zmieni się komunikacja. Przeczytajcie jak.

fot. ZTM

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił zmiany w komunikacji miejskiej w dni warszawskich meczów Euro 2012. W skrócie: będą gigantyczne.

Ale nas nie interesują dziesiątki nowych linii, które w czerwcu i na początku lipca będą krążyć po całej stolicy. Nas interesują wyłącznie te linie, które przebiegają przez Bródno/Targówek i dzięki którym będziecie mogli bezpośrednio dojechać na Stadion Narodowy lub do Strefy Kibica pod Pałacem Kultury, a po imprezie wrócić od razu do domu.

Oto one:

 

Nowy tramwaj 76
Będzie jeździł wyłącznie nocami od 7 czerwca do 1 lipca na trasie: PL. NARUTOWICZA – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL. Godziny kursowania – od 22.00 do 2.00 oraz kursy całonocne w noce pomeczowe i w noc finałową, z częstotliwością co 15 minut.

Nowy autobus F27
To specjalna linia nocna łącząca nas ze Strefą Kibica. Pojedzie tak: KRÓLEWSKA – Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Radzymińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Kondratowicza – Malborska – Głębocka – Toruńska – Ostródzka – Berensona – SKARBKA Z GÓR. Autobus od 7 czerwca do 1 lipca będzie kursował między godz. 22.00 a 1.30, a w dni meczowe od 22.00 do 2.00. Częstotliwość kursowania będzie dostosowana do zainteresowania ze strony kibiców, czyli zapewne wg zasady „aż się zapełni”.

Autobus 138
Będzie zmieniał trasę często i gęsto. I tak:
* 8.06 od ok. godz. 14.00 do 19.00, a w pozostałe dni meczowe od ok. godz. 16.00 do 21.45 kursy na trasie – w obu kierunkach: ZAJEZDNIA UTRATA – … – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – … – BOKSERSKA
* 8.06 od ok. godz. 19.00  a w pozostałe dni meczowe od ok. godz. 21.45 kursy na trasie – w obu kierunkach: ZAJEZDNIA UTRATA – … – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – Grochowska) – al. Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – … – BOKSERSKA;

Autobus 517
Będzie kluczył równie skomplikowanie:
* 8.06 od ok. godz. 14.00 do 19.00, a w pozostałe dni meczowe od ok. godz. 16.00 do 21.45 kursy na trasie – w kierunku pętli URSUS-NIEDŹWIADEK: TARGÓWEK – … – Jagiellońska – Kłopotowskiego – Sierakowskiego – al. Solidarności (powrót: al. Solidarności – Radzymińska) – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – al. Jana Pawła II – Al. Jerozolimskie – … – URSUS-NIEDŹWIADEK; powrót w kierunku pętli TARGÓWEK – po trasie podstawowej
* 8.06 od ok. godz. 19.00  a w pozostałe dni meczowe od ok. godz. 21.45 kursy na trasie – w obu kierunkach: TARGÓWEK – … – Jagiellońska – Kłopotowskiego – Sierakowskiego – al. Solidarności (powrót: al. Solidarności – Radzymińska) – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – al. Jana Pawła II – Al. Jerozolimskie – … – URSUS-NIEDŹWIADEK;

Linie nocne
Zwykłe „Enki” będą jeździły mniej więcej tak jak normalnie, z tą różnicą, że na czas Euro 2012 ich pętla zostanie przeniesiona z pętli przy Złotych Tarasach i Emilii Plater na drugą stronę Dworca Centralnego – w rejon skrzyżowania Al. Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego.

 

No, i to chyba tyle, co bezpośrednio dotyczy Bródna i Targówka. Pozostaje nam jeszcze wyjaśnić, co to znaczy „dni meczowe”. To proste – dni, kiedy będą rozgrywane w Warszawie mecze Euro: 8, 12, 16, 21 oraz 28 czerwca. Polacy grają w tych dwóch pierwszych terminach. Wersja dla optymistów: Polacy – oprócz 16 czerwca – grają we wszystkich tych terminach.

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx