Kamień węgielny w kościele na Zaciszu | | targowek.info

Kamień węgielny w kościele na Zaciszu

Kościół parafii Świętej Rodziny na ul. Rozwadowskiej jest niemal gotowy – ale dopiero wczoraj budowniczowie nadrobili pewne zaległości.

fot. zacisze.info

Zazwyczaj kamień węgielny wbudowuje się na początku inwestycji. W przypadku zaciszańskiego kościoła jest całkowicie odwrotnie: poświęcony przez arcybiskupa Henryka Hosera „kamień” – czyli uroczyście podpisany akt, fragmenty dawnego kościoła parafialnego oraz skały z Ziemi Świętej i barcelońskiej Sagrada Familia – wmurowano w ścianę w przedsionku niemal już ukończonej świątyni dopiero wczoraj, 13 maja. Na uroczystości był serwis zacisze.info, w którym przeczytacie o szczegółach wydarzenia.

Budowa kościoła Świętej Rodziny trwa od lata 2010 roku. Nowa świątynia przy ul. Rozwadowskiej 9/11 powstaje w miejscu zburzonego dużo mniejszego, starego kościoła z połowy lat. 50. XX wieku i powinna być ukończona już w wakacje tego roku.

 

fot. zacisze.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Kamień węgielny w kościele na Zaciszu

 • 15 maja 2012 o godz. 08:44

  A Szpitale, Przedszkola, Przychodnie ???

 • 15 maja 2012 o godz. 13:47

  Czy ktoś dysponuje informacją o ile zwiększyła się powierzchnia nowej świątyni w porównaniu do zburzonego kościoła(chodzi mi tylko o wnętrze),najlepiej w metrach2

 • 16 maja 2012 o godz. 23:43

  Koscioly powstaja z pieniedzy wiernych…wiec zapytanie o szpitale itd prosze kierowac do kogos innego

 • 17 maja 2012 o godz. 10:18

  Do Anonim jasne i dotacje z Budżetu Państwa a potem Kościoły są Wiernych ? ech równi i równiejsi ;( Dziwny Kraj

 • 17 maja 2012 o godz. 20:09

  Takie rzady mamy ze okreslenie dziwny kraj pasuje do obecnej sytuacji idealnie

 • 18 maja 2012 o godz. 12:17

  Do Anonim rozumiem, że Budują Kościoły mi chodzi, że są ważniejsze potrzeby od wyremontowanego w przepychu kościoła i to się dotyczy wszystkiego od dworców, stadionów, urzedów, zus, ulic. Jesteśmy za mało skromni i nie widzimy sensu co ważne a dług rośnie czy aby napewno dobrze lokujemy środki ? Czy Bogu i ludziom potrzebny jest przepych ? czy zapewnienie podstawy do życia i rozwoju na przyszłość ? skromniej nie znaczy biednie ale użytecznie i estetycznie !

 • 18 maja 2012 o godz. 12:20

  PS Dziwny Kraj mamy zawsze bo to my Naród dajemy się wodzić za nos Politykom zamiast myśleć o Gospodarce i naszej przyszłości bawimy się w opowiadanie za stronami politycznymi, religijnymi białymi czarnymi czerwonymi a kierunek dziwnym trafem jest ten sam ?! skłóca się Nas i dzięki temu robia co chcą ! Dając Igrzyska bez chleba !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.