Nowe bloki między starymi. Powstanie pół tysiąca mieszkań

17
Share

Kosztem parkingów, trawników i sklepów Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga buduje na potęgę. Przyglądamy się inwestycjom, które zamierza postawić między blokami na Targówku Mieszkaniowym.

 

Spółdzielcy liczą na metro, które już wyraźnie rozkręca popyt na mieszkania w naszej dzielnicy. Pisaliśmy już, że RSM Praga planuje zburzyć pawilony handlowe przy Kuflewskiej i Piotra Skargi, a w ich miejscu zbudować bloki. Ale to nie jedyne budynki, które staną na osiedlu. W sumie w nowych blokach ma się zmieścić aż 560 mieszkań.

Mapa: Open Street Map, wizualizacje: RSM Praga

Zobacz wszystkie inwestycje na większej mapie

 

Myszkowska II

To najbardziej zaawansowana inwestycja ze wszystkich planowanych przez spółdzielnię. Budynek stanie na ul. Remiszewskiej 17 róg ul. Goławickiej, w miejscu dzisiejszego parkingu.Prace mają się zacząć już latem, a skończyć w listopadzie 2014 roku. W parterach mają powstać lokale usługowe, miejsce na garażach zaplanowano na podziemnej kondygnacji.

Zaczęła się już sprzedaż 118 mieszkań, które znajdują się w budynku. Ceny od 6 392 zł do 7000 tys. zł. Metraż od 27 do 88 mkw.

W tym miejscu powstanie inwestycja Myszkowska II / fot. Google Street View

Myszkowska II / materiały RSM Praga

 

 

Piotra Skargi

Przy ul. Piotra Skargi planowane są aż dwa budynki. Pierwszy w pobliżu skrzyżowania z Gościeradowską. Zmieści się w nim 27 mieszkań. Jeden z czytelników zwrócił nam uwagę w mailu do redakcji, że blok stanie ledwie 10 metrów od istniejących budynków. Zapowiadany termin oddania budynku to IV kwartał 2014 r.

Pusta działka przy ul. Piotra Skargi / fot. Google Street View

Zespół Mieszkaniowy Piotra Skargi / materiały RSM Praga

 

Piotra Skargi 54

Ten budynek ma być gotowy już w IV kwartale 2014 roku, a stanie w miejscu pawilonu handlowego dawniej nazywanego Gold Boxem. Wyglądem przypominał będzie budynek z mieszkaniami komunalnymi oddany niedawno do użytku po sąsiedzku, przy ul. Ossowskiego. Przy Piotra Skargi 54 znajdzie się 96 mieszkań, na dolnej kondygnacji zaplanowano lokale usługowe, ma być też miejsce na plac zabaw.

Pawilon przy ul. Ossowskiego / fot. Google Street View

Piotra Skargi54Budynek na rogu Kuflewskiej i Święciańskiej / materiały RSM Praga

 

Kuflewska – Święciańska

To nieco mniejsza inwestycja (5 kondygnacji naziemnych – 51 mieszkania), ale powstanie tuż przy boisku na rogu Święciańskiej i Kuflewskiej oraz stojącego tu już bloku z lat 70-tych (widać go na wizualizacji). Termin realizacji ten sam co w poprzednich inwestycjach: koniec 2014 roku.

 

Pusty skwer na rogu Kuflewskiej i Święciańskiej / fot. Google Street View

Budynek na rogu Kuflewskiej i Święciańskiej / materiały RSM Praga

 

Kuflewska 6

Budynek na aż 112 rodzin planowany jest dopiero na 2017 rok. Wcześniej spółdzielnia zburzy pawilon handlowy stojący pod tym samym adresem. Na parterze znajdzie się miejsce na lokale usługowe, ale nie wiadomo które z obecnych sklepów i instytucji przeniosą się tam z pawilonu i gdzie znajdą miejsce na czas budowy.

Pawilon handlowy przy Kuflewskiej / fot. Google Street View

Kuflewska 6 / materiały RSM Praga

 

Witebska 4

Pod te budynki także zostaną wyburzone pawilony, choć już nie tak pożyteczne dla mieszkańców jak wymienione wcześniej. Osiedle składać się Składać się będzie z trzech budynków. Pierwsze ze 156 rodzin wprowadzą się tu w pierwszym kwartale 2017 r.

Pawilony przy Witebskiej / fot. Google Street View

Witebska 4 / materiały RSM Praga

 

Barkocińska

Budynek stanie prawdopodobnie na wolnej działce tuż za kamienicą przy Radzymińskiej, w której znajduje się poczta. Zmieści 21 mieszkań, ma być gotowy w II kwartale 2015 r.

Pusta działka między kamienicami a blokami przy Barkocińskiej / fot. Google Street View

Barkocińska / materiały RSM Praga

 

Zobacz inne inwestycje na Targówku Mieszkaniowym

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx