Nowe bloki między starymi. Powstanie pół tysiąca mieszkań | | targowek.info

Nowe bloki między starymi. Powstanie pół tysiąca mieszkań

Kosztem parkingów, trawników i sklepów Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga buduje na potęgę. Przyglądamy się inwestycjom, które zamierza postawić między blokami na Targówku Mieszkaniowym.

 

Spółdzielcy liczą na metro, które już wyraźnie rozkręca popyt na mieszkania w naszej dzielnicy. Pisaliśmy już, że RSM Praga planuje zburzyć pawilony handlowe przy Kuflewskiej i Piotra Skargi, a w ich miejscu zbudować bloki. Ale to nie jedyne budynki, które staną na osiedlu. W sumie w nowych blokach ma się zmieścić aż 560 mieszkań.

Mapa: Open Street Map, wizualizacje: RSM Praga

Zobacz wszystkie inwestycje na większej mapie

 

Myszkowska II

To najbardziej zaawansowana inwestycja ze wszystkich planowanych przez spółdzielnię. Budynek stanie na ul. Remiszewskiej 17 róg ul. Goławickiej, w miejscu dzisiejszego parkingu.Prace mają się zacząć już latem, a skończyć w listopadzie 2014 roku. W parterach mają powstać lokale usługowe, miejsce na garażach zaplanowano na podziemnej kondygnacji.

Zaczęła się już sprzedaż 118 mieszkań, które znajdują się w budynku. Ceny od 6 392 zł do 7000 tys. zł. Metraż od 27 do 88 mkw.

W tym miejscu powstanie inwestycja Myszkowska II / fot. Google Street View
Myszkowska II / materiały RSM Praga

 

 

Piotra Skargi

Przy ul. Piotra Skargi planowane są aż dwa budynki. Pierwszy w pobliżu skrzyżowania z Gościeradowską. Zmieści się w nim 27 mieszkań. Jeden z czytelników zwrócił nam uwagę w mailu do redakcji, że blok stanie ledwie 10 metrów od istniejących budynków. Zapowiadany termin oddania budynku to IV kwartał 2014 r.

Pusta działka przy ul. Piotra Skargi / fot. Google Street View
Zespół Mieszkaniowy Piotra Skargi / materiały RSM Praga

 

Piotra Skargi 54

Ten budynek ma być gotowy już w IV kwartale 2014 roku, a stanie w miejscu pawilonu handlowego dawniej nazywanego Gold Boxem. Wyglądem przypominał będzie budynek z mieszkaniami komunalnymi oddany niedawno do użytku po sąsiedzku, przy ul. Ossowskiego. Przy Piotra Skargi 54 znajdzie się 96 mieszkań, na dolnej kondygnacji zaplanowano lokale usługowe, ma być też miejsce na plac zabaw.

Pawilon przy ul. Ossowskiego / fot. Google Street View
Piotra Skargi54Budynek na rogu Kuflewskiej i Święciańskiej / materiały RSM Praga

 

Kuflewska – Święciańska

To nieco mniejsza inwestycja (5 kondygnacji naziemnych – 51 mieszkania), ale powstanie tuż przy boisku na rogu Święciańskiej i Kuflewskiej oraz stojącego tu już bloku z lat 70-tych (widać go na wizualizacji). Termin realizacji ten sam co w poprzednich inwestycjach: koniec 2014 roku.

 

Pusty skwer na rogu Kuflewskiej i Święciańskiej / fot. Google Street View
Budynek na rogu Kuflewskiej i Święciańskiej / materiały RSM Praga

 

Kuflewska 6

Budynek na aż 112 rodzin planowany jest dopiero na 2017 rok. Wcześniej spółdzielnia zburzy pawilon handlowy stojący pod tym samym adresem. Na parterze znajdzie się miejsce na lokale usługowe, ale nie wiadomo które z obecnych sklepów i instytucji przeniosą się tam z pawilonu i gdzie znajdą miejsce na czas budowy.

Pawilon handlowy przy Kuflewskiej / fot. Google Street View
Kuflewska 6 / materiały RSM Praga

 

Witebska 4

Pod te budynki także zostaną wyburzone pawilony, choć już nie tak pożyteczne dla mieszkańców jak wymienione wcześniej. Osiedle składać się Składać się będzie z trzech budynków. Pierwsze ze 156 rodzin wprowadzą się tu w pierwszym kwartale 2017 r.

Pawilony przy Witebskiej / fot. Google Street View
Witebska 4 / materiały RSM Praga

 

Barkocińska

Budynek stanie prawdopodobnie na wolnej działce tuż za kamienicą przy Radzymińskiej, w której znajduje się poczta. Zmieści 21 mieszkań, ma być gotowy w II kwartale 2015 r.

Pusta działka między kamienicami a blokami przy Barkocińskiej / fot. Google Street View
Barkocińska / materiały RSM Praga

 

Zobacz inne inwestycje na Targówku Mieszkaniowym

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Nowe bloki między starymi. Powstanie pół tysiąca mieszkań

 • 23 maja 2012 o godz. 09:50

  Nawet nie będzie skrawka trawy,przestrzeni.Super,podziękujcie tym co ich wybraliście i co decyzje wydają

 • 23 maja 2012 o godz. 11:34

  Heh ładnie. Zburzą duże dwa sklepy spożywcze. I co, gdzie zaopatrywać się? Zostaje bazar, Tesco, Kaufland i Biedronka…

 • 23 maja 2012 o godz. 12:04

  Piotra Skargi przy Św. Wincnetego będziemy blokować. Budynek ma być zaledwie 8,3 metra od budynku przy Piotra Skargi 63 oraz zaledwie 10,5 metra od Św. Wincentego 32. Mowa o ścianach z oknami i wjazdem do garażów. Wycinka 4ech drzew. Przesuniecie drogi osiedlowej pod same okna.

 • 23 maja 2012 o godz. 12:05

  Tam gdzie zlikwidują sklepy powstaną nowe. Zaden argument „przecie”.

 • 23 maja 2012 o godz. 13:26

  Szanowni Przyszli Klijenci RSM Praga,

  czytajcie uważnie umowę którą proponuje Inwestor. Ta umowa nie daje wam żadnych praw a jedynie obowiazek płacenia i modlenia się aby wszystko się udało, bo jak nie to jest to umowa śmieciowa zabezpieczajaca jedynie RSM Praga.

  Zastanówcie się i przeanalizujcie wszystkie zapisy umowy.

 • 23 maja 2012 o godz. 13:35

  Mnie sie oto osobiscie podoba. Trzeba cywilizowac dzielnice. A ze blisko innych budynkow. Tak sie buduje. Przejedzcie sie na Kabaty i obejrzyjcie bloki w ktorych mieszkania kosztuja po 9000 zł za metr kw.

 • 23 maja 2012 o godz. 13:47

  Krzyś, ale my właśnie nie chcemy tu drugich Kabat. Dlatego mieszkamy na Targówku, bo nie lubimy Kabat!

 • 23 maja 2012 o godz. 14:37

  do KRZYSIA: wg Ciebie budowanie w odległosci 8,3 metra, okno do okna jest OK?

 • 23 maja 2012 o godz. 15:58

  Mieszkacie tu bo nie macie wyjscia i tyle. Nie jest OK budowanie 8,3m okno od okna ale lubie kiedy sa budowane nowe bloki bo to wprowadza cywilizacje w to blokowisko.

 • 23 maja 2012 o godz. 19:20

  NIE BĘDZIE KANWY??! JAJA SE ROBIĄ?

 • 23 maja 2012 o godz. 19:56

  Bardzo dobrze że zaorają te pawilony, ucywilizuje się okolica. Tak trzymać!

 • 23 maja 2012 o godz. 20:16

  Kanwa won. Siedlisko meneli, narecznego handlu, pijaczkow i dresiarstwa. Bardzo dobrze ze ten obrzyganiec prlowskim zniknie. Tylko babc mi szkoda. Gdzie one zakupia zrobia…

 • 23 maja 2012 o godz. 21:11

  Szkoda, że np. na Kuflewskiej projekt nie objął przywrócenia przedwojennego biegu ulic. Tak naprawdę dawna Rema 1000 zasłoniła Kuflewską i Remiszewską. Marzy mi się także wielkomiejska zabudowa na całej długości św. Wincentego, przywrócenie tramwajów… Co do ciasnoty, to w końcu miasto a nie wieś.

 • 26 maja 2012 o godz. 22:52

  Rog Wincentego i Piotra Skargi – z jednej strony piekielnie ruchliwa, hałaśliwa ulica, która ma byc poszerzona o kolejne dwa pasy i ew. tramwaj, z drugiej dobudują nam budynek okno w okno, w odległości 10 metrów. Pod kilof pójdzie jedyny skrawek zieleni, miejsca parkingowe i resztki ciszy. Może ci, którzy uważaja to za „cywilizację” dzielnicy, zamienia sie z nami na mieszkania?

 • 28 maja 2012 o godz. 21:30

  Już teraz nie ma gdzie zaparkowac,ate popaprańce jeszcze chcą dogęstnic zabudowę,tak zaniedbanego osiedla przez nierobów z Gościeradowskiej to jeszcze nie było.

 • 11 marca 2013 o godz. 12:15

  Szanowni Państwo w kwestii cywilizowania dzielnicy jednym z przejawów cywilizacji jest zorganizowane życie miejskie i zabudowa robiona z głową. Nie budowanie chatek jedna wchodząca na drugą, no chyba że mówimy tu o cywilizacji afrykańskiej, a wtedy ok możemy coś budować na każdym trawniku i wytnijmy wszystkie drzewa bo po co mają zajmować miejsce. Proponuję jeszcze przeznaczyć teren parku pod centrum handlowe względnie można tam urządzić safari.

 • 25 kwietnia 2016 o godz. 12:43

  Te pomysły to katastrofa dla mieszkańców. Już teraz trudno jest zaparkować samochód. Dla mieszkańców nowych bloków będą garaże podziemne. Dla starych mieszkańców znikną parkingi.
  Przy planowaniu trzeba przewidzieć miejsca parkingowe dla wszystkich mieszkańców. To ok. tyle miejsc parkingowych ile mieszkań. Owszem zdarza się, że ktoś nie ma samochodu, ale takich rodzin jest coraz mniej. A czasem są potrzebne 2 samochody w rodzinie. Już widzę Straż Miejską wystawiającą mandaty za złe parkowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.