Problem podtopień da się rozwiązać? Będzie spotkanie | | targowek.info

Problem podtopień da się rozwiązać? Będzie spotkanie

Radni dzielnicy wreszcie odważyli się spotkać z podtapianymi mieszkańcami. W połowie maja w Domu Kultury Zacisze przedstawiony zostanie plan walki z wielką wodą.

 

O małych powodziach na Zaciszu i Elsnerowie już pisaliśmy. Po każdym większym deszczu lokalne ulice toną, co świetnie widać na poniższych zdjęciach Rady Osiedla Zacisze. Zalane ulice to problem, ale jeszcze większe kłopoty mają właściciele domów, którym woda wdziera się do piwnic. Czy da się coś z tym zrobić?

Wkrótce się dowiemy. Ratusz poinformował właśnie, że 16 maja odbędzie się spotkanie dzielnicowej Komisji Infrastruktury poświęconej zalewaniu dzielnicy. Oficjalny temat: „Problem podtopień i propozycje rozwiązań, plan i realizacja zadań inwestycyjnych MPWiK na terenie Dzielnicy Targówek, a w szczególności os. Zacisze – Elsnerów.”

Rada Osiedla Zacisze zaprasza na spotkanie mieszkańców. Szczególnie tych z Zacisza i Elsnerowa, którzy mają problemy z podtopieniami. Będzie okazja zadania pytania radnym i posłuchania, co mają na ten temat do powiedzenia.

Więcej o podtopieniach na Zaciszu oraz linki do wyjaśnień burmistrza

Posiedzenie Komisji Infrastruktury Rady Dzielnicy Targówek

16 maja 2012 r., godz.17, Dom Kultury „Zacisze” ul. Blokowa 3

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Problem podtopień da się rozwiązać? Będzie spotkanie

 • 5 maja 2012 o godz. 23:58

  Temat podtopień ciągnie się już 3 rok, a ostatnio komentowałem to w lutym b.r. po artykule „Targówek wodoodporny? Wręcz przeciwnie”.
  Rada Osiedla Zacisze pewnie przekaże mieszkańcom informacje w formie pisemnej (papierowej) o obradach dzielnicowej Komisji Infrastruktury, która chyba po raz pierwszy w historii dnia 16 maja b.r. zawita do Dom Kultury „Zacisze” ul. Blokowa 3.
  Większość mieszkańców pewnie nie czyta internetowego serwisu Urzędu Dzielnicy, w którym jest zakładka „komunikaty i ogłoszenia”, a można tam czasami znaleźć coś do śmiechu.
  Ostatnio można się było zapoznać się z załącznikami, które obrazują zainteresowania Zarządu Dzielnicy w zakresie infrastruktury z szczególnym uwzględnieniem „wody”.
  Na stronie http://urzad.targowek.waw.pl/page/index.php?str=42&id=1513
  jest informacja ze „Szlaku Wodnego im. Króla Stefana Batorego”
  oraz Uchwała Nr 1/IV/2012 z dnia 12 kwietnia 2012 r Rady Programowej
  podpisanej przez:
  1/ Koordynatora Rady Programowej – Grzegorza Zawistowskiego
  Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy ;
  2/ Wacława L. Kowalskiego – Wiceprezesa Zarządu Głównego
  Ligi Morskiej i Rzecznej.

  Zamieszczona informacja jest potwierdzeniem ogromnego zainteresowania
  Pana Burmistrza sprawami infrastruktury i komunikacji Dzielnicy Targówek, która pewnie reprezentuje całą Warszawę w opracowaniu
  Szlaku Wodnego im. Króla Stefana Batorego w relacji „Wisła – Kanał Żerański – Jezioro Zegrzyńskie – Narew – Biebrza – Kanał Augustowski (Niemen)”.
  Sądzę, że rewitalizacja Kanału Bródnowskiego (i jego pogłębienie)
  rozwiąże problemy komunikacyjne mieszkańców Targówka szczególnie
  w kierunku wschodnim to jest nad Niemen.

  Może będzie okazja zapytać Pana Burmistrza (jeśli będzie obecny na
  planowanym posiedzeniu Komisji Infrastruktury, Inwestycji i Ochrony Środowiska) jakie mieszkańcy Targówka będą mieli korzyści z podjętych
  dnia 12 kwietnia 2012 roku w Dworze Artusa w Toruniu działań związanych z projektem inwestycyjnym „Szlaku Wodnego im. Króla Stefana Batorego”.

  Może mieszkańcy Zacisza po większych opadach będą mogli płynąć kajakiem
  do Kanału Bródnowskiego i dalej do Wisły lub Narwi co będzie ciekawsze
  niż stanie w korkach ulicznych w dojazdach do centrum Warszawy ?

  Liczę na liczny udział mieszkańców w obradach posiedzenia Komisji Infrastruktury, Inwestycji i Ochrony Środowiska Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zwołanego na dzień 16 maja 2012 r. o godz.17.00.
  Obawiam się tylko, że Urząd Dzielnicy będzie reprezentował Pan Wacław Kowalski (odpowiadający m.in za ochronę środowiska), a nie Pan Burmistrz G. Zawistowski, który winien nadzorować sprawy infrastruktury na Targówku.
  Ponadto warto sprawdzić jaka będzie aktywność w obradach naszych radnych (w tym Pana Tomasza Cichockiego = Przewodniczącego Komisji).

 • 7 maja 2012 o godz. 23:12

  Teraz sobie pogadaja a i tak nic nie zrobia. Ale jak ma byc, jezeli na miejscu kanałow, ktore powinny odprowadzac wode buduje sie bloki.

 • 17 maja 2012 o godz. 16:22

  Przecież ratusz Targówka i Rada Dzielnicy to fikcja. Nic nie mogą. Wymienili tylko listę podjętych uchwał i są z siebie zadowoleni. Jeszcze tylko Przewodniczący Poczesny się zbłaźnił i tyle. Nic nie mogą, nic nie zrobią, nie ma kasy, MPWiK nie ma w planach.

  A wspaniały Burmistrz już udowodnił jak bardzo na sercu leży mu infrastruktura Targówka, kiedy na spotkaniu z mieszkańcami stwierdził, że brak inwestycji drogowych powinien nas cieszyć, bo nikt do nas nie wjedzie i korki będą mniejsze. Najlepiej zamiast ulic wybudować mur i zrobić z dzielnicy getto.

  A tym czasem proponuję kolejną uchwałę, że mieszkańcy są dumni z zapleśnionych piwnic, które zajęły juź poczesne miejsce w historii, przyczyniając się do odkrycia penicyliny. A Przewodniczący Poczesny będzie mógł się znowu chwalić, bo wszystko co „poczesne” musi być jego zasługą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.