Szybka rewolucja na zaniedbanym podwórku

2
Share

W dwa dni na zabłoconym podwórku starej kamienicy przy Radzymińskiej ma powstać ekologiczny ogród. A na chodnikach w dzielnicy pojawią się tajemnicze mozaiki.

Trwa wzmożone zainteresowanie naszą dzielnicą społeczników i ekologów. Najpierw był Tajemniczy Ogród na Targówku Fabrycznym, później pisaliśmy o ostoi dzikich zwierząt na boisku gimnazjum przy Trockiej. Teraz mamy jakby połączenie tych dwóch projektów.

Architekci skrzyknięci przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski wzięli na warsztat podwórko przy ul. Radzymińskiej 111A. Po wejściu w jedną z bram w pobliżu poczty na Radzymińskiej, dziś widać wielki błotnisty plac. Jedyna atrakcja to samotne drzewo, na którym ktoś powiesił sznur służący dzieciakom za huśtawkę. Wkrótce ma się to zmienić.

W ramach projektu Zasadź Targówek w naszej dzielnicy powstanie pięć ekologicznych ogródków na pięciu rożnych podwórkach. O ich charakterze zadecydują sami mieszkańcy. Ci z Radzymińskiej spotkali się już z architektami. 7 maja poznają projekt swojego podwórka, a prace prowadzone będą w weekend 12-13 maja.

Adresy pozostałych czterech podwórek, na których wyrosną ogrody, na razie trzymane są w tajemnicy.

Kamienica przy Radzymińskiej 111a dzieli podwórko z sąsiednimi / fot. targowek.to

Tajemnicze mozaiki

Nie wiadomo też jeszcze gdzie (ale na pewno w naszej dzielnicy) powstaną mozaiki na chodnikach. To z kolei projekt Punkty Zwrotne, w trakcie którego odbywać się będą warsztaty artystyczne. Ich uczestnicy stworzą oryginalne mozaiki z wymyślonymi hasłami. Mozaiki ozdobią chodniki Targówka i Bródna i codziennie będą podziwiane przez mieszkańców.

Na warsztaty może się zapisać każdy, kto skończył 15 lat. Można wymyślić swoje hasło i nauczyć się robić mozaiki.

Terminy warsztatów:
• 8 maja (godz. 16.00 – 20.00)
• 9 maja (godz. 16.00 – 20.00)
• 15 maja (godz. 16.00 – 20.00)
• 16 maja (godz. 16.00 – 20.00)

Zapisy i informacje po telefonem: 501 137 503, Zajęcia odbywają się w Domu Kultury Jowisz, ul. Chodecka 4 na Bródnie.

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx