Weekendowe imprezy w dzielnicy. Gdzie warto pójść?

5
Share

Tańce na dechach, koncerty i rowerowa wycieczka. W weekend mamy w dzielnicy fajne darmowe imprezy w plenerze. Oto szybki przegląd wydarzeń.

 

Dni Targówka w Parku Bródnowskim

W niedzielę (27 maja) odbędzie się 4. Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek” w ramach Dni Targówka w Parku Bródnowskim. Od godz. 12 na na scenie będzie można oglądać występy najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Bardziej nieśmiałe dzieci też mogą znaleźć coś dla siebie: będą zajęcia plastyczne, edukacyjne, gry zręcznościowe i logiczne.

Gdy wasze dzieci zajmą się już zabawą, wy możecie ruszać na parkiet. A dokładniej na dechy. Tańce zaplanowano w godz. 13 – 20, kto się zmęczy, może odsapnąć na leżakach przy Domku Herbacianym. Fundacja Rozwoju Teatru do końca lipca prowadzi tu Weekendy Wokół Domku Herbacianego (program przeczytasz tutaj, plakat zobaczysz tutaj)

Wieczorem Dom Kultury Zacisze, który jest organizatorem imprezy, zaprasza na dwa koncerty w Parku Bródnowskim. O godz. 20 wraz z zespołem wystąpi Karolina Cicha – wokalistka, kompozytorka, aranżerka. W repertuarze utwory z nowej płyty „Miękkie maszyny”.

O godz. 21 na scenie pojawi się zespół Twistersi, wykonujący klasyczny blues-rock. W programie utwory autorskie, ale też szlagiery obu gatunków.

 

 

Festyn Rodzinny na Targówku Fabrycznym

Już w sobotę na boisku szkoły przy ul. Mieszka I odbędzie się Festyn Rodzinny. W ciągu dnia będą się odbywały zawody sportowe, po południu dyskoteka pod chmurką i występy. Na scenie m.in. Indianie z Boliwii, hiphopowcy z grupy Element, a gwiazdą koncertu będzie zespół Okej. Szczegóły na plakacie poniżej (kliknij, żeby go powiększyć).

 


Odzyskiwanie Targówka (Fabrycznego)

Na sobotę i niedzielę, ale częściowo też na cały czerwiec, zaplanowano projekt pod nazwą Odzyskiwanie Targówka. Głównym centrum wydarzeń będzie Sąsiedzki Klub Wypoczynkowy, który powstanie na placu przy Klukowskiej i Przecławskiej, czyli przed Osiedlem Wilno. Powstanie tu plaża z odzyskanych przedmiotów, np. z drewnianych palet i starych reklam. Do lipca co sobotę (pierwszy seans w niedzielę) działać będzie kino plenerowe.

Przy okazji imprezy powstał też Audiorower, czyli specjalny szlak rowerowy po ciekawych miejscach Targówka Fabrycznego. W takich punktach jak nieskończone tunele metra, willa pryz Siarczanej czy drewniany dom Balcerka z „Alternatywy 4“ staną tablice informacyjne z numerem telefonu. Dzwoniąc można wysłuchać informacji dotyczących danego miejsca oraz legend o Targówku Fabrycznym, które napisała Sylwia Chutnik zainspirowana historią dzielnicy. Informacje przeczyta aktorka Agnieszka Grochowska oraz mieszkańcy Targówka.

Trasa Audioroweru (kliknij, żeby powiększyć):

Program kina plenerowego przed Osiedlem Wilno:

27 maja (niedziela), godz. 20.30 Coś pięknego, reż. Paolo Virzi
2 czerwca (sobota), godz. 20.30 Szczęśliwi ludzie – rok w tajdze, reż. Dmitrij Wasiukow, Werner Herzog
9 czerwca (sobota), godz. 20.30 Samotność liczb pierwszych, reż. Saverio Costanzo.
16 czerwca (sobota), godz. 20.30 Lollipop Monster, reż. Ziska Riemann
23 czerwca (sobota), godz. 20.30 Czarodziejka, reż. Dominique Abel, Fiona Gordon.
30 czerwca (sobota), godz. 20.30 Przebaczenie krwi, reż. Joshua Marston
7 lipca (sobota), godz. 20.30 Misiaczek, reż. Mads Matthiesen


Broadway w Rampie

Już nie w plenerze i nie za darmo, ale w niedzielę warto też wybrać się do teatru Rampa. O godz. 19:00 w trzech językach w międzynarodowej obsadzie usłyszymy największe przeboje światowych musicali.   Na spektaklu „Brodway Street – The Show” zaprezentowane zostaną utwory m.in. z musicali: Love Never Dies, Taniec Wampirów, Jesus Christ Superstar, Chicago, Funny Girl, Sweet Charity, Parade, Wicked, Next to Normal, Brooklyn i inne. Bilety do kupienia oczywiście w kasach Teatru Rampa.

fot. mat.prasowe

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx