Zamknięta Marszałkowska = zmiany na Bródnie

3
Share

Od jutra znikają z Bródna autobusy 127. Przypominamy zmiany w komunikacji, które z powodu budowy metra w centrum dotkną naszą dzielnicę.

Już o tym pisaliśmy, ale na wszelki wypadek przypominamy: zamknięcie ulicy Marszałkowskiej w okolicy skrzyżowania z Świętokrzyską spowoduje zmiany tak wielkie, że bezpośrednio dotkną także mieszkańców Bródna!

Tramwaj 4
Linia przez Bródno będzie jeździć bez zmian, ale zaraz po przekroczeniu Wisły zostanie skierowana na trasę objazdową: ŻERAŃ WSCHODNI – … – most Gdański – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska  –  pl.  Zbawiciela – … – WYŚCIGI.
Tramwaje tej linii będą kursowały z częstotliwością co 10 minut w godzinach szczytu oraz co 15 minut poza godzinami szczytu i w święta.

Autobus 127
Ta linia zostanie skrócona i całkowicie zniknie z Bródna! Autobusy 127 będą jeździły wyłącznie z Nowych Włoch do placu Trzech Krzyży w Śródmieściu. Ale w zamian powstanie…

Autobus 227
Będzie to zupełnie nowa linia, której zadaniem będzie zastąpienie linii 127 na odcinku między Bródnem a Śródmieściem. Autobusy 227 pojadą po trasie: BRÓDNO-PODGRODZIE – Krasnobrodzka – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Św. Wincentego – Starzyńskiego – most Gdański –  Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska –  Konwiktorska (powrót:  Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego)  – Świętojerska – Anielewicza – Zamenhofa – Nowolipki – Andersa (powrót:  Andersa –  Świętojerska) – pl. Bankowy – Marszałkowska – Królewska – pl. Grzybowski – Emilii Plater – al. Jerozolimskie – al. Jana  Pawła  II – DWORZEC CENTRALNY (powrót: al. Jana Pawła II – Grzybowska).
W godzinach szczytu autobusy będą kursowały co 20 minut. Poza szczytem i w święto – co pół godziny.

Pamiętajcie, że to tylko część gigantycznych zmian, które 2 maja dotkną niemal całe miasto. Nowe trasy i linie będą obowiązywały przez cały okres zamknięcia ul. Marszałkowskiej, czyli co najmniej do połowy września.

 

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx