Autobusem 212 do pociągów SKM?

12
Share

Już ustaliliśmy, że choć nowa linia SKM do centrum i na lotnisko przejeżdża przez naszą dzielnicę, to skorzystanie z niej jest prawie niemożliwe. Jest jednak pomysł, żeby poprawić sytuację przynajmniej na Targówku Mieszkaniowym.

Od 1 czerwca pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S3 zatrzymują się w naszej dzielnicy aż dwa razy: na przystanku Warszawa Toruńska na Bródnie i na przystanku Warszawa Praga na skraju Targówka. I choć rekordów prędkości te pociągi nie biją, byłyby świetną alternatywą na dojazd do centrum Warszawy i lotniska Okęcie (vel Chopina) gdyby… dało się do tych stacji jakoś dotrzeć . Ale, o czym niedawno pisaliśmy na stronie targowek.to, korzystanie z obu przystanków SKM w naszej dzielnicy jest tak skomplikowane i niewygodne, że mało komu opłaca się to robić.

Nie wiemy, czy to efekt naszego artykułu, ale kilka dni po tekście na naszej stronie ciekawy sposób na poprawę sytuacji zaproponował radny Jędrzej Kunowski. W swojej interpelacji proponuje (ba, prosi!) żeby przedłużyć króciutką trasę autobusu 212. Wg koncepcji radnego, 212-stki – kursujące obecnie między pętlą Targówek przy ul. Trockiej a rondem Żaba – mogłyby dojeżdżać kilkaset metrów dalej, dokładnie do przystanku PKP Praga na ul. Pożarowej (i tam mieć pętlę albo od razu zawracać z powrotem do ronda Żaba). „Umożliwi to mieszkańcom Targówka Mieszkaniowego i części Zacisza skorzystanie z linii SKM S3” – podkreśla w interpelacji radny Kunowski.

Do tej pory Zarząd Transportu Miejskiego odrzucał pomysły na dociągnięcie wygodnych autobusów pod stację argumentując, że zawrotka na ul. Pożarowej jest zbyt mała, by zmieściły się w niej większe pojazdy. Ale linię 212 obsługują krótkie 12-metrowe MAN-y. Ciekawe, jaki powód tym razem wymyśli ZTM, żeby niczego nie zmieniać?

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx