Fontanna przy Kondratowicza jeszcze w tym roku

11
Share

Podświetlana fontanna kaskadowa ze ścianą wodną może trysnąć jeszcze w tym roku, o ile ktoś zdecyduje się ją odpalić na zimę. Co jeszcze zmieni się na skwerze nad Kanałem Bródnowskim?

 

Niedawno ogłoszony przetarg, to początek większego planu zagospodarowania brzegów Kanału Bródnowskiego. Pierwszym etapem ma być stworzenie skweru rekreacyjnego w pobliżu skrzyżowania Kanału z ul. Kondratowicza. Dokładnie skwer powstanie po „zaciszańskiej” (czyli wschodniej) stronie Kanału i razem z chodnikami będzie miał powierzchnię 3 100 mkw. Dziś to zielony teren za przystankiem, ale nie uporządkowany, więc mało używany przez mieszkańców.

Z dokumentów przetargowych możemy dowiedzieć się nieco więcej, o tym jak będzie wyglądał placyk. Głównym elementem będzie właśnie fontanna: „woda przelewająca się przez koryto do niecki fontanny, spływająca po ścianie ma tworzyć efekt mokrej ściany” – czytamy w specyfikacji technicznej. Fontanna ma być podświetlana.

Plac wokół niej będzie miał nawierzchnię z kruszywa, ale przystosowaną do jeżdżenia po niej wózkami dziecięcymi i inwalidzkimi – zatem może nie będzie takiej wpadki jak z placem zabaw przy ul. Sternhela, gdzie nie da się wjechać wózkiem.

Na placu wokół fontanny stanie osiem ławek z oparciami, pięć bez oparcia, pięć zwykłych koszy na śmieci i jeden na odpadki segregowane, dwa kosze na psie kupy i stojaki na rowery.

Do placu dojdziemy nowymi chodnikami i ścieżkami z betonowej kostki. Tzw. „ciągi piesze” powstaną wzdłuż Kanału i wzdłuż sąsiednich posesji, połączą ul. Kondratowicza z ul. Zaciszańską. Zarówno chodniki, jak i sam plac mają być oświetlone nocą. Na skwerze posadzone zostaną dodatkowe drzewa i krzewy.

Kiedy to wszystko powstanie? Termin ukończenia prac podany w ogłoszeniu o przetargu to 30 listopada 2012 roku.  Jest więc szansa, że fontanna zacznie działać jeszcze w tym roku.

Więcej o planach inwestycyjnych dzielnicy

Zielony skwer nad Kanałkiem zostanie zagospodarowany. Na środku powstanie fontanna

 

Schemat skweru według koncepcji z 2009 roku

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx