Gdzie oglądać mecze Euro 2012?

4
Share

Jedno jest pewne: na pewno będą emocje. Jeśli nie euforia, to chociaż mocne rozczarowanie. Jeśli nie chcecie przeżywać go sami, a nie macie biletów na stadion, to ruszajcie oglądać mecze Mistrzostw Europy „na dzielnicy”. Podpowiadamy kilka miejscówek.

Poniższa lista nie jest pełna, ani skończona. Jeśli znacie miejsce godne polecenia, w którym można śledzić zmagania piłkarzy, dajcie nam znać w komentarzach albo wyślijcie mejla na redakcja@targowek.to.

Bródno

Klub Semafor
W Semaforze przy Wysockiego głównym sportem jest oczywiście bilard, ale na czas Euro połowę dużego lokalu zajmują kibice piłki. Mecze ogląda się na telebimie siedząc w wygodnych fotelach i na kanapach. Przy barze jest też pokaźnych rozmiarów telewizor. Jest też taras, ale już bez telewizora – za to dobry na papierosa w przerwie. Warunki są na tyle fajne, że mecze oglądają tu także obcokrajowcy.  – Jest bezpiecznie, więc im się podoba. Mieliśmy już Szwedów, w piątek do późna siedziało czterech Anglików – powiedział nam szef Semafora. Uwaga: na sobotni mecz Polski z Czechami większość miejsc jest już zarezerwowana.

U Pana Boga za piecem
Ten pomysł na oglądanie Euro wyróżnia się nawet w skali całego miasta. U Pana Boga za piecem to kawiarenka działająca przy kościele Matki Bożej Różańcowej przy ul. Wysockiego. Nie możecie tu zapewne wysyłać sędziego do diabła, ani nawet wyzywać od kaloszy, ale na pewno znajdzie się sporo osób, które chcą obejrzeć mecze w spokojnej atmosferze.

fot. Fotoplastikon

Fotoplastikon
Stylowy lokal w suterenie, serwujący m.in. staropolską meduzę z lornetą. W Fotoplastikonie przy Bazyliańskiej 20 (przy skrzyżowaniu z Rembielińską – wejście pod Piekarnią Szwajcarską) na ścianach znajdziecie fotografie starej Warszawy i próbę odtworzenia jej klimatu. Będzie też Euro. „Zapraszamy do Naszego Klubu na transmisje na żywo wszystkich meczów podczas rozgrywek piłki nożnej Euro 2012. Start o 19.00!” – napisali na profilu lokalu na FB.

Diamond Club
Ten rozrywkowy klub kojarzy się raczej z muzyką DJ’ów i szaleństwem na parkiecie do rana, ale na Euro każdy zrzuca sweterek w serek i zakłada biało-czerwony t-shirt z orzełkiem. Lokal na Łojewskiej 11 zaprasza do Lounge Baru na kibicowanie przez cały czas trwania Euro.

Targówek

fot. Bar Sport Kebab na Facebooku

fot. Bar Sport Kebab na Facebooku

Bar Sport Kebab
Łączenie „kuchni tureckiej” z piłką nożną staje się coraz bardziej popularne. Ten lokal szczyci się tym nawet w nazwie. Bar Sport Kebab działa od kilku miesięcy na parterze kamienicy przy ul. Radzymińskiej 109 (w połowie drogi między Gorzykowską a Barkocińską). W piłkarskie klimaty wprowadzą nas wiszące na ścianach plakaty z Messim czy w barwach Liverpoolu.

Najważniejsze, że na ścianach wiszą też dwie całkiem sporych rozmiarów plazmy i że mecze można śledzić w wygodnych fotelach albo na stołkach barowych. Bywalcy tego lokalu obnoszą się z sympatią dla Legii, więc jeśli macie inne poglądy, to lepiej zachowajcie je tu dla siebie.

Pub u Piłkarzy
Kolejny „legijny” pub na Targówku, tym razem wybitnie piłkarski, bo mieszczący się na terenie klubu GKP Targówek, przy Kołowej 18. Całą jedną ścianę dużej sali zajmuje gablota z pucharami. Nie ma wśród nich żadnego za Mistrzostwo Europy, ale wyglądają podobnie. Wprawdzie nie mamy potwierdzenia że będzie tu można oglądać mecze reprezentacji na Euro, ale mecze Legii wyświetlane są na telebimie, więc mecze biało-czerwonych pewnie też.

Pub Dziupla

Pub Dziupla
Miejsce kilka razy zmieniało nazwy i właścicieli, ale od lat działa na tyłach piekarni przy Trockiej (adres to Trocka 10a), zaraz przy przystanku „Pratulińska”. W lato są stoliki też na zewnątrz, w zimie tylko w przyziemiu.

Ale mamy lato i pokaźnych rozmiarów namiot wraz z telebimem stanął na świeżym powietrzu – wyświetlane są wszystkie mecze.

Na Rogu
Nowy lokal to na razie opcja dla abstynentów, bo choć na ulotce zaprasza na piwo (średnie 4, duże 6 zł) to wciąż czeka na koncesję. Na szczęście serwowanie zapiekanek nie wymaga koncesjonowania, więc jest to dobra opcja dla smakoszy. W karcie znajdziemy aż 23 rodzaje zapiekanek (długość 50 cm!), wśród nich takie wynalazki jak zapiekanka ze szczypiorkiem, z kurczakiem i kukurydzą czy z boczkiem i cebulą. Są też pizze i burgery. Za barem jest spory telewizor, na którym puszczane są mecze. Raczej mało tu miejsca, jest tylko kilka stolików. Lokal znajduje się na rogu Handlowej z Remiszewską, w miejscu dawnej pizzerii.


Zacisze

Bar Przystanek

Bar Przystanek

Nie jest to może loża prezydencka na Stadionie Narodowym, ale jest piwo, kebab i telewizor, a więc podstawowy zestaw kibica. Miejsce działa od niedawna na ul. Radzymińskiej 245, przy przystanku „Młodzieńcza” w kierunku centrum (tuż obok sklepu ogrodniczego). W drewnianym pawilonie kupimy zapiekankę, słodycze, skrzydełka, a to wszystko popijemy piwem. Stoliki ustawione są na świeżym powietrzu, ale pod dachem, więc padać nie będzie. Można za to po udanej akcji padać na zieloną wykładzinę, która przypomina trochę murawę.

Pizza Maestro

Przy Radzymińskiej 204(w pobliżu przystanku Kościeliska) mieliśmy już kilka pizzerii, ale wygląda na to, że Maestro zadomowi się na dłużej. Lokal przeszedł niedawno lifting, powstało większe pomieszczenie i to w nim mecze wyświetlane są z rzutnika.

Pizzeria Maestro

Jest też telewizor nad ogromnym, kilkumetrowym akwarium. Jak piłkarze snują się po boisku, to można śledzić ganiające się ryby. Jest piwo z butelki i z nalewaka, duży wybór pizzy, makaronów itp.

 

 

Kino

Multikino Targówek
Kto chce poczuć atmosferę prawie taką samą jak na stadionie (wielkie boisko, mnóstwo ludzi, brak piwa) może wybrać się do Multikina Targówek przy ul. Głębockiej 15. Mecze na kinowym ekranie będą wyświetlane w jakości HD.  Bilety na spotkania z udziałem polskiej reprezentacji oraz na finał 1 lipca kosztują 29 zł, na pozostałe mecze Euro 19 zł.

 

GDZIE JESZCZE MOŻNA OGLĄDAĆ MECZE W NASZEJ DZIELNICY? PISZCIE NA REDAKCJA@TARGOWEK.TO

 

…a jeśli jednak chcecie opuścić najlepszą dzielnicę w mieście i ściskać się w tłumie w Strefie Kibica pod Pałacem Kultury, przeczytajcie jak tam dojechać (a potem wrócić do domu).

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx