Nowe przejście dla pieszych przez Kondratowicza | | targowek.info

Nowe przejście dla pieszych przez Kondratowicza

Mieszkańcom Zacisza i osiedla Park Leśny już niedługo łatwiej będzie przedostać się na drugą stronę ul. Kondratowicza. Niestety kierowcom wciąż będzie trudno włączyć się do ruchu.

 

Od kilku dni robotnicy pracują na skrzyżowaniu ulicy Blokowej i Kondratowicza, czyli na skraju Bródna i Zacisza. Wiadomość ucieszyła mieszkańców.

– Wygląda na to że przygotowują chodniki pod pasy dla pieszych, być może nawet na tym skrzyżowaniu będzie sygnalizacja – tak to w każdym razie wygląda. To bardzo dobra wiadomość dla całej okolicy, bo skrzyżowanie bardzo utrudniało wyjazd z okolicznych osiedli – dochodziło tam do wielu wypadków – napisał na redakcja@targowek.to czytelnik Miłosz Popławki.

Świateł w tym miejscu mieszkańcy domagali się od dawna, bo skrzyżowanie jest niebezpieczne, ale i rankami bardzo zakorkowane. Kierowcy jadący Blokową albo wyjeżdżający z osiedla Park Leśny często muszą czekać nawet po kilkanaście minut, żeby włączyć się do ruchu na Kondratowicza.

Niestety przebudowa tylko częściowo rozwiąże problem. Ustaliliśmy, że faktycznie powstaje tu przejście dla pieszych, ale bez sygnalizacji świetlnej. Pasy namalują po obu stronach Blokowej, dodatkowo powstanie też wygodny przejazd łączący ścieżki  rowerowe po obu stronach Kondratowicza. Rozwiąże to problem pieszych, ale kierowcom pomoże tylko trochę.

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Nowe przejście dla pieszych przez Kondratowicza

 • 26 czerwca 2012 o godz. 09:24

  Ktoś kto wymyślił sygnalizację solarną na przejściu przy Bohuszewiczówny powinien walnąć łbem w chodnik parę razy.Przecież zimą i latem,w dni kiedy słońce jest schowane za chmurami,baterie nie ładują się i sygnalizacja nie działa.Na 100% koszt tej inwestycji był wyższy niż zwyczajne podpięcie sygnalizatorów do sieci.Jest ekologicznie-a giną ludzie

 • 26 czerwca 2012 o godz. 12:25

  6 lat lamentów i w końcu to przejście powstało, nie ma się czym ekscytować…

 • 26 czerwca 2012 o godz. 12:54

  To przejście jest na prawdę bardzo potrzebne. Aż dziw bierze, że tak długo trzeba było na nie czekać.

 • 26 czerwca 2012 o godz. 16:14

  To nie jest rozwiazanie sprawy żadne! TO BEZCZELNOŚĆ, TYLKO RONDO LUB SYGNALIZACJA ŚWIETLNA MOŻE POMÓC! A tak, to piesi bedą stać dalej jak kołki przed jezdnią, bądź ryzykować: przeżyję, nie przeżyję!

 • 26 czerwca 2012 o godz. 16:42

  Super, że będą pasy – ale bez świateł to za długo się tak nie da…Dodatkowo w Parku Leśnym buduje się kolejny etap i za moment liczba samochodów do wyjazdu wzrośnie. Poza tym co z tym zakazem na ul. Przy Grodzisku. Tam samochody parkują i dodatkowo utrudniają przejazd..

 • 27 czerwca 2012 o godz. 10:23

  Lepsze pasy niż nic! – zawsze to jakiś początek. Jak będą pasy to i więcej ludzi będzie tędy chodzić a kierowcy w tym miejscu będą musieli zwolnić. Prawie zawsze znajdzie się jakiś uprzejmy kierowca który zatrzyma się gdy zobaczy dziecko lub kobietę z wózkiem.

 • 27 czerwca 2012 o godz. 12:41

  Zgadzam się:

  TU POWINNO BYĆ RONDO!!!!!

  i piszę to ja, który tutaj nie mieszkam i nie mam w tym żadnego interesu!

  dziwię się, ze jeszcze go nie ma, bo na sąsiadujących osiedlach mieszkają urzędnicy i radni i byli i obecni burmistrzowie z pobliskiego ratusza!

  PS
  Galas musi odejść!!!!

 • 28 czerwca 2012 o godz. 19:35

  >Kierowcy jadący …
  >… muszą czekać nawet po kilkanaście minut, żeby włączyć się do ruchu >na Kondratowicza.

  Tak, potwierdzam ja stałem nawet godzinę !!! Codziennie rano o 8.00 stoję po 15 minut po to żeby inni nie mogli się włączyć do ruchu …

 • 2 lipca 2012 o godz. 21:42

  I co? To koniec roboty przy przejsciu? Będzie przejście bez pasów???

 • 17 kwietnia 2015 o godz. 00:23

  Bo na Bródnie pieszy to nie człowiek. Na chodnikach stoją samochody a straż ma to gdzieś. Mogliby karami pozyskać kasę na miejsca wypoczynku dla ludzi. Po chodnikach śmigają samochody i rowerzyści, a straż ma to gdzieś – oni też siedzą w samochodach. Ludzie mogą siedzieć w blokowych mieszkankach przegęszczonych bo na chodnikach jest niebezpiecznie. Kto tu dba o mieszkańca. Niech płaci czynsz i spada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.