Nowe przejście dla pieszych przez Kondratowicza

10
Share

Mieszkańcom Zacisza i osiedla Park Leśny już niedługo łatwiej będzie przedostać się na drugą stronę ul. Kondratowicza. Niestety kierowcom wciąż będzie trudno włączyć się do ruchu.

 

Od kilku dni robotnicy pracują na skrzyżowaniu ulicy Blokowej i Kondratowicza, czyli na skraju Bródna i Zacisza. Wiadomość ucieszyła mieszkańców.

– Wygląda na to że przygotowują chodniki pod pasy dla pieszych, być może nawet na tym skrzyżowaniu będzie sygnalizacja – tak to w każdym razie wygląda. To bardzo dobra wiadomość dla całej okolicy, bo skrzyżowanie bardzo utrudniało wyjazd z okolicznych osiedli – dochodziło tam do wielu wypadków – napisał na redakcja@targowek.to czytelnik Miłosz Popławki.

Świateł w tym miejscu mieszkańcy domagali się od dawna, bo skrzyżowanie jest niebezpieczne, ale i rankami bardzo zakorkowane. Kierowcy jadący Blokową albo wyjeżdżający z osiedla Park Leśny często muszą czekać nawet po kilkanaście minut, żeby włączyć się do ruchu na Kondratowicza.

Niestety przebudowa tylko częściowo rozwiąże problem. Ustaliliśmy, że faktycznie powstaje tu przejście dla pieszych, ale bez sygnalizacji świetlnej. Pasy namalują po obu stronach Blokowej, dodatkowo powstanie też wygodny przejazd łączący ścieżki  rowerowe po obu stronach Kondratowicza. Rozwiąże to problem pieszych, ale kierowcom pomoże tylko trochę.

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx