Pociągiem z Bródna prosto na lotnisko Okęcie

6
Share

Lecąc na wakacje nie trzeba już wlec się do centrum i tam przesiadać w autobus 175. Na Okęcie możemy dojechać bezpośrednio SKM-ką.

 

Pierwsze pociągi pojechały nowym tunelem kolejowym na Okęcie (aka Lotnisko Chopina) w ubiegłym tygodniu. W piątek Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił linię SKM S-3, która jedzie też przez Bródno i Pragę, gdzie mogą z niej skorzystać także mieszkańcy Targówka Mieszkaniowego.

Pociągi kursują z Legionowa i zatrzymują się na stacji PKP Warszawa Toruńska, czyli pod Trasą Toruńską, blisko ul. Wysockiego oraz na stacji PKP Praga w pobliżu ul. Odrowąża. Według rozkładu SKM-ka na lotnisko z przystanku PKP Toruńska dojeżdża w 45 minut, a ze stacji Praga w 40 minut. Nie jest to raczej zawrotna prędkość, ale autobusami i tramwajami nie będzie szybciej, a pociągiem na pewno wygodniej. I ryzyko utknięcia w korku znacznie mniejsze.

Pozostaje problem z dostaniem się na stację Toruńska. Na razie jeździ stąd mniej osób, jakby mogło, bo przystanek jest trudno dostępny. Ukryty pod estakadami, bez wygodnej przesiadki z autobusu. Ale jest szansa, że to się zmieni. Dzisiaj na sesji Rady Dzielnicy zostaną przedstawione zmiany w komunikacji miejskiej związane z uruchomieniem linii SKM S-3. O zmianach dowiecie się też oczywiście na www.targowek.to

Linia S-3 z Toruńskiej na lotnisko zaznaczona jest na czerwono / materiały ZTM

Orientacyjny czas przejazdu SKM-ką na lotnisko / materiały ZTM

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx