Pierwsze prace przy stacji Zacisze – Wilno | | targowek.info

Pierwsze prace przy stacji Zacisze – Wilno

We wtorek mamy poznać szczegóły budowy stacji kolejowej Zacisze-Wilno. Tymczasem na podmokłym terenie przy torach, już są prowadzone pierwsze prace.

 

Nowa stacja kolejowa ma pomóc mieszkańcom Osiedla Wilno dostać się do Dworca Wileńskiego, ale przeciwko niej protestuje kilkaset mieszkańców tej części Zacisza. Do tej pory informacje na temat budowy były skąpe. Wiadomo jedynie, że przystanek powstanie mniej więcej na wysokości ul. Tarnogórskiej. Jak zapewniał www.targowek.to Radosław Bieliński z Dom Development, budowa stacji ma powstać w siedem miesięcy, zacząć się i skończyć w 2013 roku.

Więcej dowiemy się we wtorek na sesji Rady Dzielnicy. Pierwszym punktem porządku obrad jest właśnie informacja o budowie stacji i związanych z tym zmian infrastrukturalnych. Sesja zaczyna się o godz. 16.30, w urzędzie dzielnicy przy Kondratowicza. Każdy z mieszkańców może w niej uczestniczyć.

Tymczasem zauważyliśmy, że na podmokłym terenie między Osiedlem Wilno a torami, zaczęły się pierwsze prace. Powstaje tu rów odwadniający – biegnie od ul. Bukowieckiej w kierunku przyszłego przystanku. Na razie nie jest połączony z systemem Kanału Bródnowskiego, ale prace wyglądają na zaawansowane. Rów budowany jest dokładnie przy przyszłej stacji i zapewne ma pomóc w odwodnieniu terenu przed inwestycją.

Po lewej stronie widać nasyp torów -tu powstanie stacja Zacisze Wilno / fot. targowek.to
PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Pierwsze prace przy stacji Zacisze – Wilno

 • 4 czerwca 2012 o godz. 10:07

  bardzo dobry pomysl, trzymam kciuki za powodzenie i przetrwanie protestow. Dosyc mam kwekajacych na rozwoj, ze tak powiem)

 • 4 czerwca 2012 o godz. 11:41

  Widać gmina ma w glebokim poważaniu „starych” mieszkancow Zacisza. Woda w piwnicach itd, to niestety bedzie codziennosc. Ale jezeli buduje sie bloki na wczesniej zasypanych kanalach odwadniajacych to jak moze byc inaczej. Najwazniejsze sa nowe mieszkania i dobry dostep dla sloików, ktorzy maja zamiar zamieszkac na naszym Zaciszu.

 • 4 czerwca 2012 o godz. 15:41

  1. Ciekawe czy to ze środków miasta czy inwestora?
  2. A na Zaciszu, nie sposób doprosić się o najmniejsza inwestycję.
  3. Jak nowy rów odprowadzi wodę z całego terenu Wilna to ciekawe jakim cudem pomieści się ona w Kanałku, na pewno będzie zalewać niżej położone posesje na Zaciszu.
  4. Widzieliście jaki syf wypływa z rur przy Przecławskiej, po prostu tragedia, dno kanałku jest pokryte wdzawym szlamem.

 • 4 czerwca 2012 o godz. 20:28

  Trzymam kciuki żeby stacja Wilno jak najszybciej powstała.

 • 4 czerwca 2012 o godz. 20:51

  Dziwne, że mieszkańcy Zacisza chcą oprotestować tą inwestycję, finansowaną przez dewelopera. Przecież stacja będzie również służyć im. Każda inwestycja w tym mieście, która choć w minimalnym stopniu usprawnia komunikację powinna być witana z otwartymi rękami. Całkowicie tego nie rozumiem:( Mieszkańcy Wilna będą przecież „po drugiej stronie” więc nachodzić ich nie będą. Szkoda, że tak wielu ludzi myśli tylko o sobie i kilku najbliższych przecznicach od swojego domku. Eh..

 • 4 czerwca 2012 o godz. 21:45

  Każdy ma swoje racje jesłi to tylko ze środków developera zgoda podwarunkiem że nie będzie zalewać mieszkańców a jak tu ktos napisał sama budowa osiedla zniszczyła kanał osuszający więc developer powinien to naprawić może do Sądu iść pozwać dzielnice i developera robiąc jedno nie można niszczyć innego !!!

 • 4 czerwca 2012 o godz. 22:43

  @obiektywnie

  Nie wiem o jakim kanale piszecie. Nigdy go nie widziałem. A kanał widoczny na zdjęciu już istniał, tylko był całkowicie zarośnięty (i zapewne nie spełniał właściwie swej roli), więc dobrze, że jest odnawiany.
  No ale oczywiście, zamiast dostrzegać pozytywy to lepiej protestować, bo podobno zniszczono jakiś kanał osuszający.

 • 4 czerwca 2012 o godz. 23:32

  Mieszkam w tej okolicy całe życie i w miejscu gdzie obecnie stoją bloki Wilna nie było żadnego rowu! Rowy odwadniające idą wzdłuż torów z obu stron. Jeśli (jak widać) je udrażniają to tylko lepiej. Ktoś pisał, że widać w wodzie rdzawy szlam – otóż jest to naturalna zawartość żelaza w wodach podskórnych naszej okolicy. Ta inwestycja tylko poprawi sytuację na Zaciszu jeśli chodzi o podmakanie! W kanałku się spokojnie wszystko zmieści (sam przy nim mieszkam), gdyż dzięki regulacji jego brzegów woda w nim nie stoi (brak szuwarów), tylko wartko spływa i taka powinna być jego rola.

  Ja się bardzo cieszę z tego, że to osiedle powstaje. Dzięki tym „słoikom” z czasem znajdzie się kasa na inne inwestycje, których całkowicie brakuje na Zaciszu. Może nowi mieszkańcy wprowadzą trochę świeżego powietrza… Zacisze nie ma siły przebicia, jest nas za mało albo.. ci „prawdziwi” Zaciszanie mają wszystko w d… i poza narzekaniem nikt palcem nie ruszy, żeby coś dla swojego osiedla zrobić! Wystarczy chociażby popatrzyć na frekwencję wyborów samorządowych. Targówek nie ma ani jednego radnego w radzie dzielnicy!!! Chcecie mieć lepiej? To ruszcie zady, a nie narzekacie!

 • 4 czerwca 2012 o godz. 23:33

  Poprawka: w radzie miasta…

 • 5 czerwca 2012 o godz. 01:59

  Swietna wiadomosc. Budować!

 • 5 czerwca 2012 o godz. 11:21

  ma Alę Żebrowską drogi Zaciszaninie

 • 5 czerwca 2012 o godz. 11:50

  Budować i jeszcze raz budować. Nie rozumiem, jak można protestować. Nie jednemu to ułatwi dostęp do dw. Wileńskiego – świata. W końcu coś się dzieje. Ile w Was ludzie nienawiści – słoiki to też ludzie! Aż nie chce mi się wierzyć, że koło takich ludzi mieszkam.

 • 5 czerwca 2012 o godz. 12:41

  Ale pracownicy dewelopera się zaktywizowali. Całkiem niezły PR.

 • 5 czerwca 2012 o godz. 15:17

  Witam

  Mieszkam na Zaciszu i stacja to dobry pomysł, zawsze dodatkowa alternatywa transportowa. Najważniejsze, jest to żeby droga nie przechodziła przez tory dla samochodów, a tylko była tam stacja, bo inaczej ruch samochodowy zwiększy się kilkakrotnie a już i tak naprawdę uciążliwe jest robienie sobie skrótów przez mieszkańców podwarszawskich miejscowości i blokowisk… ;(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.