Targówek 3D

0
Share

Google Street View to nie wszystko. Na internetowej mapie świata rosną hektary trójwymiarowych miast z dokładnie odwzorowanymi modelami prawdziwych budynków. Zobaczcie, co 3D wyrosło w naszej dzielnicy.

Google Earth to siostrzany projekt Google Maps, którego częścią jest Google Street View (nie musimy chyba pisać, jaka firma stworzyła wszystkie te rzeczy). Darmowy program Google Earth, oprócz większości opcji znanych z Maps, oferuje coś ekstra: wyświetlanie modeli budynków 3D. Trójwymiarowe wieżowce, domy, kościoły i stadiony tworzą pasjonaci i zwykli internauci z całego świata, którzy odtworzyli w wirtualnym świecie już całe miasta (i codziennie powstają kolejne). Bardzo efektownie wygląda m.in. śródmieście Warszawy, pełne wieżowców w centrum i czerwonych kamieniczek na Starym Mieście.

A jak w wirtualnej rzeczywistości 3D wygląda nasza dzielnica? Cóż… trochę gorzej.

W większości Google Earth Targówek jest płaski jak stół. Trójwymiarowi twórcy z naszej dzielnicy stworzyli tu jak dotąd tylko kilkanaście wirtualnych budynków. O dziwo, najczęściej odwzorowane nie są (jak mogłoby się wydawać) bloki Bródna czy Targówka, ale… okolice cmentarza Żydowskiego i Bródnowskiego, z bramą do tego pierwszego włącznie. Naszym zdaniem najlepiej wygląda zaś kamienica przy ul. Radzymińskiej – z prawdopodobnie najlepszym muralem w mieście pt. „Człowieczy los”.

Obejrzyjcie trójwymiarowe budynki z naszej okolicy – i pomyślcie, co sami możecie zrobić dla Targówka 3D!

[nggallery id=26]
Zobaczcie też jak wygląda Bródno, Targówek i Zacisze w Google Street View: pierwszy zestaw zdjęć jest tutaj, a drugi tutaj.

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx