Targówek pierwszym samorządem w Warszawie! | | targowek.info

Targówek pierwszym samorządem w Warszawie!

Tak, tak, jesteśmy dumą stolicy. Radni z dzielnicy Targówek jako pierwsi w Warszawie przegłosowali stanowisko w sprawie stacji telewizyjnej z… Torunia.

fot. Alex Proimos/Flickr

O nadzwyczajnej sesji rady Targówka, której jedynym celem było głosowanie nad stanowiskiem w sprawie telewizji Trwam, pisaliśmy kilka dni temu.

Głosowanie nie było jednogłośne, ale większość zdecydowała: nasi radni przegłosowali poparcie dla katolickiej telewizji z Torunia, której Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przyznała koncesji na nadawanie cyfrowe.

„Rada Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, podzielając zaniepokojenie wielu mieszkańców naszej Dzielnicy oraz wspierając głos innych samorządów, apeluje o zmianę stanowiska KRRiT w procesie koncesyjnym i przyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. (…) Telewizja Trwam dociera do tysięcy warszawiaków, w tym mieszkańców Dzielnicy Targówek, niezwykle przywiązanych do swej stacji.” – czytamy w stanowisku przegłosowanym przez radę Targówka.

Projekt stanowiska i nadzwyczajna sesja powstała z inicjatywy siedmiu radnych Prawa i Sprawiedliwości, którym udało się jednak przekonać do swojej koncepcji większość 25-osobowej rady Targówka. Radni PiS nie kryją z tego powodu radości. „Wierzymy, że za naszym odważnym przykładem pójdą kolejne samorządy w Warszawie, aby pokazać, że stolica Polski – Warszawa w pełni popiera i solidaryzuje się Tv Trwam” – pisze w oświadczeniu rozesłanym do mediów targówkowski radny Miłosz Stanisławski.

Warto w tym miejscu zauważyć, że w sprawie telewizji z Torunia dzielnica Targówek jest pierwsza w Warszawie, ale nie pierwsza w Polsce. Podobne stanowiska, co nasi radni, przegłosowały już m.in. samorządy z Krzczonowa, Łobżenicy, Łodygowic, Pcimia i wielu innych – jesteśmy więc w świetnym towarzystwie.

Niestety, nic nam nie wiadomo o nadzwyczajnych sesjach rady dzielnicy Targówek np. w sprawie znalezienia miejsc w przedszkolach dla dzieci z Targówka, albo remontu skrzyżowania Łodygowej i Radzymińskiej, na którym co chwila dochodzi do poważnych wypadków.

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Targówek pierwszym samorządem w Warszawie!

 • 22 czerwca 2012 o godz. 09:14

  żenada, wstyd i obciach – nie mają się czym zajmować… no ale rozumiem, trzeba walczyć o moherowy elektorat :(

 • 22 czerwca 2012 o godz. 09:18

  strategiczna decyzja dla Targówka!!! jestem pod wrażeniem. teraz zaczną się inwestycje na Targówku. Będzie nowa pływalnia , odnowią drogi i metro przyjdzie tu 2 razy szybciej

 • 22 czerwca 2012 o godz. 09:44

  Niestety PO była jako jedyna przeciw!

 • 22 czerwca 2012 o godz. 10:21

  i jest git

 • 22 czerwca 2012 o godz. 11:59

  Ta wiadomość zmieniła moje życie…
  Zajmujcie sie czymś powaznym.

 • 22 czerwca 2012 o godz. 19:30

  … a ludzie i tak będą głosować na tych samych nierobów. Straszne :(

 • 26 czerwca 2012 o godz. 09:35

  do TOMEK:ty jesteś nierobem!

 • 29 czerwca 2012 o godz. 11:56

  do K: obrażony pan radny się odezwał? Jeśli według Ciebie takie sesje przynoszą korzyści dla dzielnicy to gratulacje. Zajmijcie się jeszcze przywróceniem „Przygód Misia Colargola” do dobranocki. ***

 • 4 lipca 2012 o godz. 11:12

  Na temat sesji nadzwyczajnych. W tamtym roku odbyła się specjalna sesja rady w sprawie inwestycji gdzie w pkt 6 był:Projekt stanowiska w sprawie potrzeb inwestycyjnych Dzielnicy Targówek inwestycji m. in ulicy Łodygowej. Dużo gadania a koalicja PO razem ze Spółdzielnią i tak przyjęła, że inwestycje będą odłożone a stanowisko rady zamiast zostać przegłosowane przepadły w komisji infrastruktury. Cytuję uzasadnienie stanowiska które to zostało przeniesione:

  Inwestycje wskazane w stanowisku są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Dzielnicy. Większość z omówionych inwestycji miała być gotowa na Euro 2012 lub też wykonana, ze względu na umieszczenie na terenie Dzielnicy spalarni śmieci, służącej całemu miastu. Biorąc pod uwagę tranzytowy charakter Dzielnicy niezbędne jest jak najszybsze rozpoczęcie w/w inwestycji, w konsekwencji służących nie tylko Targówkowi ale także sąsiednim Dzielnicom oraz całemu miastu. Inwestycje przyczynią się do rewitalizacji terenów Targówka, a także do wzrostu atrakcyjności Dzielnicy. Dla zainteresowanych sesja nr 10.
  Jeśli nad takimi sprawami koalicja rządząca na Targówku się nie pochyliła to pozostają już sprawy tylko duchowe…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.