Trasa Toruńska oddana do ruchu! | | targowek.info

Trasa Toruńska oddana do ruchu!

Jeeeeeest! Tuż przed północą w nocy ze środy na czwartek największa arteria Targówka została wreszcie otwarta! (Choć na bocznych jezdniach prace trwają nadal).

Kierowcy mogą już jeździć jezdniami głównymi Trasy Toruńskiej. Siedem kilometrów trasy głównej drogi ekspresowej S8 pomiędzy węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach zostało oddanych do ruchu w nocy ze środy na czwartek – oficjalnie i nieodwołalnie poinformowała tuż przez północą Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (dowód tutaj).

Oczywiście były kłopoty, opóźnienia, utrudnienia. Ale już nie będziemy o nich pisać. W tym samym czasie co TT otwarto też brakujący odcinek A2 do Łodzi, więc jeśli ktoś z was ma ochotę, może w tej chwili wsiąść w samochód, wjechać pod szklany tunel na Bródnie i jechać autostradą non stop do Berlina – albo do Lizbony na przykład.
Niestety, mimo otwarcia głównej drogi, przebudowa Trasy Toruńskiej wciąż jeszcze się nie zakończyła. Do końca sierpnia potrwają prace na jezdniach bocznych i na niektórych wiaduktach. Jednak, jak zapewnia GDDiK, nie będą one powodowały utrudnień w ruchu na jezdni głównej.
My nową drogą przejedziemy się dopiero w dzień. Piszcie w komentarzach kto był tam wcześniej – i jak się wam jechało!
PRZECZYTAJ TEŻ:

2 komentarzy na temat “Trasa Toruńska oddana do ruchu!

  • 7 czerwca 2012 o godz. 13:03

    Właśnie w nocy ze środy na czwartek o godzinie 00.40 wracaliśmy z centrum na Bródno – i droga główna wcale nie była otwarta, nic a nic! A do tego boczne jezdnie pozastawiane, jakieś malowanie pasów, zwężenia. Nawet się złościliśmy, że ani w dzień (wczoraj, jak Warszawa ruszyła na Mazury, to wszystko stało), ani w nocy nie da się dobrze przejechać, choć trasa tak pięknie wygląda… Trzeba dziś sprawdzić:)

  • 17 czerwca 2012 o godz. 20:20

    I co ztego że piekne tunele jak było głośno w mieszkaniach przy Toruńskiej tak nadal jest głośno!!!1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.