Trzy firmy odpadły z walki o metro na Targówku | | targowek.info

Trzy firmy odpadły z walki o metro na Targówku

Już tylko dziewięć firm ubiega się o prestiżowe zlecenie na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej metra na Targówek.

 

Minął właśnie termin składania prac konkursowych na wykonanie koncepcji I etapu realizacji wschodniego i zachodniego odcinka metra. Wschodni to ten nasz. Konkretnie chodzi stacje za dworcem Wileńskim: Szwedzka, Targówek i Trocka. .

Konkurs ogłoszony został jeszcze w listopadzie 2011 r. Początkowo zgłosiły się 23 firmy, z których 18 (12 na nasz odcinek) zaproszonych zostało do złożenia prac konkursowych. Ostatecznie prace konkursowe złożyło 14 firm, z czego zdecydowana większość – bo aż 9 – chce projektować metro na Targówek. Niestety spółka Metro Warszawskie nie podaje, które firmy odpadły, ale w konkursie startują największe światowe korporacje.

Teraz złożone koncepcje zaczął analizować Sąd Konkursowy. Zwycięzca dostanie 50 tys. zł w gotówce i bezpośredni wpływ na kształt ostatecznego projektu. Zgodnie z bardzo optymistycznym planem stołecznych włodarzy, pozwolenia na budowę naszych stacji powinny być wydane jeszcze przed końcem 2013 roku – tak, żeby budowę metra na Targówek rozpocząć zaraz po zakończeniu obecnie trwającej budowy odcinka centralnego drugiej linii.

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Trzy firmy odpadły z walki o metro na Targówku

 • 1 czerwca 2012 o godz. 10:13

  Jak to jest niby dziura w budzecie miasta janosikowe nie pozwala inwestowac bo ktos nie zmieni glupiego prawa ze podatki placisz tam gdzie pracujesz ciekawe czy pracujac w Angli UE podatki plyna do twojego miejsca zameldowania w Polsce ? HGW marudzi i sciemnia bo dala na Pepsi arena Nasza Kase a zarabia ITI i Pepsi ponad 500mln z to samo na muzeum mniejszosci Zydowskiej 100 mln czy to jest normalny kraj ??? To jeszcze Polska czy prywatne uklady Hazarskie ???

 • 1 czerwca 2012 o godz. 10:17

  A moze tak Polska Firma Wygra Ktora bedzie czula Historie i Dziedzictwo Pragi i Targowka i pod tym kontem zrobi wystroj ??? Dobrze ze chociaz Pesa zarabia i robi pociagi i tramwaje nie dotyczy Metra bo wszedzie na swiecie popiera sie swoje jak sa zaklady produkujace w danym kraju to tworzy miejsca pracy i wspiera Kraj ! Juz mamy offset na F16 stare samoloty polowa nie lata a mld poszly do kieszeni us ;(

 • 1 czerwca 2012 o godz. 10:23

  PS juz mamy nauczke z Covec Chiny ;) !!!

 • 1 czerwca 2012 o godz. 15:19

  Niech budują . Niech Targówek się rozwija. Jak by nie rozpoczęto bodowy II lini metra to jeszcze z 5 lat i by mówiono iż Centrum jest na Ursynowie a tak starsze dzielnice odzyskają należne jej miejsca

 • 1 czerwca 2012 o godz. 15:20

  Daj Boże jak najszybciej

 • 1 czerwca 2012 o godz. 15:27

  Rośnij Targówku kochany

 • 2 czerwca 2012 o godz. 20:30

  5 stacji powstaje z tamtej strony Wisły – 2 z prawej strony Wisły
  teraz powinno powstać:
  2 z lewej strony – 5 z prawej
  domagajmy się sprawiedliwości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.