Warszawska mapa barier

3
Share

Gdzie na Targówku nie dotrzecie na wózku inwalidzkim, gdzie nie zmieścicie się z wózkiem dla dzieci, gdzie będziecie musieli wziąć rower na plecy? Tego wszystkiego dowiecie się z Warszawskiej Mapy Barier. Albo i nie dowiecie.

Warszawska Mapa Barier powstała ponad rok temu, aby w jednym miejscu zgromadzić wiedzę różnych osób i organizacji na temat miejsc utrudniających poruszanie się po mieście. Opisane bariery są przeszkodą dla wielu użytkowników, nie tylko osób niepełnosprawnych, ale także osób starszych, rodziców podróżujących z dziećmi w wózkach czy nawet rowerzystów. Mapę tworzy stowarzyszenie SISKOM razem z internautami i przez rok udało im się zgromadzić imponującą bazę tysięcy nieprzyjaznych punktów w całej Warszawie. W całej, za wyjątkiem… Targówka.

Nasza dzielnica jest na mapie barier wielką białą plamą. Kilka punktów zaznaczono na Trasie Toruńskiej (m.in. schody łączące poziom Trasy Toruńskiej i wiaduktu bez ułatwień w dostępie, z notorycznie zepsutą windą) oraz kilkanaście na Targówku Fabrycznym i Elsnerowie (np. skrzyżowanie Swojskiej z Klukowską, które nie ma wyznaczonych przejść dla pieszych, ale ma za to fatalne chodniki). Ale poza tym – nic więcej!

Czy naprawdę na Targówku, Bródnie tudzież Zaciszu jest tak wspaniale, że nie ma praktycznie żadnych utrudnień dla wózków i rowerów? Czy też po prostu SISKOM/internauci/mieszkańcy naszej okolicy trochę się nie popisali? My chyba znamy odpowiedź na te pytania…

Jeśli znacie miejsca utrudniające poruszanie się po naszej dzielnicy, powiedzcie o tym nam (w komentarzach lub mejlem), albo bezpośrednio SISKOM–owi (tutaj). Warto to zrobić, bo zebrane na mapie punkty są uwzględnione w uwagach zgłaszanych podczas konsultacji społecznych dotyczących projektów modernizacji poszczególnych miejsc oraz przy uchwalaniu Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego – co daje realną szansę na ich przebudowę.

Warszawską Mapę Barier znajdziecie pod tym adresem: mapabarier.siskom.waw.pl/warszawska-mapa-barier/

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx