Cudowna odmiana podwórka z kapliczką w drzewie

2
Share

Wystarczył weekend pracy, żeby przed blokiem mieć fajnie urządzony ogród. Kolejne podwórko na Targówku przeszło gruntowny lifting. Twoje może być następne!

 

Niektórzy z was pewnie kojarzą podwórko przed blokiem przy Węgrowskiej 4 (blisko kościoła Chrystusa Króla na Targówku), bo to tu znajduje się niezwykła kapliczka w starym pniu drzewa. Do tej pory zadbana była sama kapliczka i zieleń wokół niej, ale wszystko było ogrodzone płotem i nikt nie mógł skorzystać z uroków zielonego skwerku.

Ale w ten weekend płot runął, a po podwórku uwijało się kilkadziesiąt osób. Sporo przyszło samych mieszkańców, którzy ostro zabrali się do pracy. Na podwórku byliśmy w niedzielę rano i roboty dopiero trwały, ale już było widać pierwsze efekty. Gotowe były na przykład huśtawki z barwnie pomalowanych opon, trwało jeszcze sadzenie roślin, przywieziono sporą pociętych pieńków, które będą elementem wystroju ogródka.

 

Rewitalizacja podwórka, to kolejna odsłona projektu Zasadź Targówek, w którym pod okiem społeczników i architektów zieleni sami mieszkańcy odświeżają swoje podwórka i zamieniają je w ekologiczne ogródki. O ostatecznym wyglądzie podwórek decydują oczywiście sami mieszkańcy, a sama praca w terenie, to świetna okazja do lepszego poznania sąsiadów i małej imprezy.

Tak było na podwórku przy Radzymińskiej 111a, które  w kilka weekendów zmieniło się nie do poznania. Jeszcze niedawno było tu klepisko. Teraz mieszkańcy mają wygodny podest do wypoczynku i zabawy, piaskownicę, przyrządy do ćwiczeń, mural zamiast obskurnej ściany, a wszystko obsadzone bzem i innymi roślinami. A że się świetnie bawili przy budowie tego wszystkiego, możecie zobaczyć na filmie:

A jak zmieniało się podwórku przy Radzymińskiej, możecie prześledzić na blogu projektu Zasadź Targówek. Polecamy szczególnie zdjęcia zrobione na początku i porównanie ich z efektem końcowym. Wkrótce pojawią się tam też pewnie zdjęcia z Węgrowskiej 4.

Projekt „Zasadź Targówek” jest realizowany przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski. UWAGA. Na blogu projektu jest napisane, że można jeszcze zgłaszać do niego swoje podwórka. A więc, jeśli chcecie żeby i u was coś się zmieniło, piszcie na tego maila

 

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx