Wiemy, kto zaprojektuje nam metro | | targowek.info

Wiemy, kto zaprojektuje nam metro

Odcinek metra od Dworca Wileńskiego na Targówek zaprojektuje firma ILF. Ta sama, która przygotowywała dokumentację centralnego odcinka drugiej linii.

 

Za kilka lat takie pociągi dojadą też na Targówek /fot. Siemens

O możliwość projektowania naszego odcinka metra na ostatnim etapie ubiegało się dziewięć firm. Ostateczną decyzję sąd konkursowy podjął w piątek. Co ważne, liczyła się nie tylko cena, ale też jakość. – O wyborze tylko w 35 proc. przesądziła cena projektu budowlanego. Duże znaczenie miały też walory konstrukcyjne czy środowiskowe – powiedział Gazecie Stołecznej Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego.

Projekt ma być gotowy na przełomie 2013 i 2014 r. – Do tego czasu ratusz chce uzyskać dotację Unii Europejskiej na budowę obu odcinków. Wtedy zacznie szukać ich wykonawców – podaje Gazeta..

ILF Consulting Engineers to wielka korporacja, które główne biura ma w Monachium i Insbrucku, ale swoje przedstawicielstwa utrzymuje na czterech kontynentach. Uczestniczą w inwestycjach od zapór wodnych, przez drogi, aż po platformy wiertnicze. Budowali m.in. słynny tunel Świętego Gotarda w Alpach i tunel pod wodospadem Niagara. Przygotowywali też dokumentację centralnego odcinka II linii metra w Warszawie.

Konkurs na wschodni odcinek drugiej linii metra wygrała wchodząca w skład Grupy ILF firma ILF Consulting Engineers Polska. – W Polsce nasza załoga liczy blisko 300 osób i to przez nas została przygotowana zwycięska praca konkursowa – informuje Ewa Kula, Specjalista ds. Marketingu i Rozwoju w firmie.

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Wiemy, kto zaprojektuje nam metro

  • 24 czerwca 2012 o godz. 18:09

    I nic z tego dobrego nie będzie. jakby nie było Polskich inzynierów, to zaprojektują, po germańsku brzydko, a zysk wywiozą do berlina, gdzie już od wieków jest polskie złoto, obrazy i meble.

  • 25 czerwca 2012 o godz. 09:57

    niech buduje kto chce nawet kosmici byle szybko i solidnie.

  • 27 czerwca 2012 o godz. 09:13

    To jest problem, że My nie wspieramy Swoich !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.