Wiemy, kto zaprojektuje nam metro

3
Share

Odcinek metra od Dworca Wileńskiego na Targówek zaprojektuje firma ILF. Ta sama, która przygotowywała dokumentację centralnego odcinka drugiej linii.

 

Za kilka lat takie pociągi dojadą też na Targówek /fot. Siemens

O możliwość projektowania naszego odcinka metra na ostatnim etapie ubiegało się dziewięć firm. Ostateczną decyzję sąd konkursowy podjął w piątek. Co ważne, liczyła się nie tylko cena, ale też jakość. – O wyborze tylko w 35 proc. przesądziła cena projektu budowlanego. Duże znaczenie miały też walory konstrukcyjne czy środowiskowe – powiedział Gazecie Stołecznej Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego.

Projekt ma być gotowy na przełomie 2013 i 2014 r. – Do tego czasu ratusz chce uzyskać dotację Unii Europejskiej na budowę obu odcinków. Wtedy zacznie szukać ich wykonawców – podaje Gazeta..

ILF Consulting Engineers to wielka korporacja, które główne biura ma w Monachium i Insbrucku, ale swoje przedstawicielstwa utrzymuje na czterech kontynentach. Uczestniczą w inwestycjach od zapór wodnych, przez drogi, aż po platformy wiertnicze. Budowali m.in. słynny tunel Świętego Gotarda w Alpach i tunel pod wodospadem Niagara. Przygotowywali też dokumentację centralnego odcinka II linii metra w Warszawie.

Konkurs na wschodni odcinek drugiej linii metra wygrała wchodząca w skład Grupy ILF firma ILF Consulting Engineers Polska. – W Polsce nasza załoga liczy blisko 300 osób i to przez nas została przygotowana zwycięska praca konkursowa – informuje Ewa Kula, Specjalista ds. Marketingu i Rozwoju w firmie.

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx