Kondratowicza zwężona na miesiąc (albo i dłużej) | | targowek.info

Kondratowicza zwężona na miesiąc (albo i dłużej)

Ile może trwać remont zwykłej sygnalizacji świetlnej na jednym skrzyżowaniu? W naszej dzielnicy co najmniej miesiąc.

Od jutra, 25 lipca, ul. Kondratowicza na skrzyżowaniu z ulicami Malborską i 20 Dywizji Piechoty będzie zwężona o jeden pas ruchu. Utrudnienia związane są z remontem sygnalizacji świetlnej, „przy okazji” będzie też zrobiona korekta układu drogowego na skrzyżowaniu.

Skrzyżowanie Kondratowicza i Malborskiej / fot. Google Street View

W pierwszym etapie prac wyłączone z ruchu będą lewe pasy wlotów ul. Kondratowicza na skrzyżowanie z ulicami Malborską i 20 Dywizji Piechoty. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W kolejnym etapie robót zawężone o jeden pas ruchu będą wloty ulic Malborskiej i 20 Dywizji Piechoty na skrzyżowanie z ul. Kondratowicza.

Jak długo potrwają utrudnienia? I tu się pojawia kłopocik. Zarząd Dróg Miejskich podaje, że do 22 sierpnia. Zaś miejskie Biuro Koordynacji i Inwestycji i Remontów, że aż do września.

Na szczęście na razie żaden z urzędów nie planuje zamknięcia Kondratowicza dla samochodów, wycofania wszystkich autobusów miejskich i puszczenia pieszych wąskim przejściem pomiędzy krzywymi płotami. Na razie…

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Kondratowicza zwężona na miesiąc (albo i dłużej)

 • 24 lipca 2012 o godz. 11:00

  A na czym ma polegać „korekta układu drogowego na skrzyżowaniu”? Czy wreszcie będzie możliwy skręt w lewo z Kondratowicza (od strony Młodzieńczej) w ul. 20 Dywizji Piechoty? A czy przy tej okazji mogłby zniknąć zakaz zawracania na skrzyżowaniu Kondratowicza/Wincentego jadąc od strony Szpitala (tak aby móc wjeżdzać na stację Statoil bez krążenia po okolicy w poszukiwaniu zawrotki?)

 • 24 lipca 2012 o godz. 13:04

  Kto zarządz tym miastem? Król Maciuś 1? Żenada

 • 24 lipca 2012 o godz. 14:20

  Całe szczęscie od 1 sierpnia znikam stąd na 2 tygodnie :)

 • 25 lipca 2012 o godz. 10:14

  napisalibyście w końcu coś oryginalnego a nie wszystko na podstawie stron internetowych i informacji prasowych, żadnej wypowiedzi odpowiedzialnych za taki stan rzeczy urzędników – co to za dziennikarstwo? – potłuczyny i kopiarstwo
  Ctrl+C, Ctrl+V, nowy tekścik będę miał – żenada

 • 25 lipca 2012 o godz. 14:41

  do MARIXX: jak ci się tu nie podoba to po co wchodzisz,szkoda twojego cennego czasu,lepiej posiedzieć na powietrzu

 • 26 lipca 2012 o godz. 08:43

  do Matrix : ale on ma troche racji, żadnych wywiadów, pytań z urzędasami z ludźmi itp. Ciągle tylko informacje, które są wszędzie, mało szczegółów ….

 • 26 lipca 2012 o godz. 17:54

  Nie no błagam,tylko nie wywiady z urzędasami albo z pchającymi się na stołek w gminie nieudacznikami życiowymi.Krótkie,treściwe info,wszystko o dzielnicy w jednym miejscu-ze stu miejsc.Tak trzymać redakcjo!

 • 27 lipca 2012 o godz. 16:38

  Mnie też bardzo ciekawi czy będzie można skręcać z Kondratowicza w lewo. Mam wrażenie, że ktoś ukarał mieszkańców Kondratowicza 18, i za karę musimy zawracać przy szpitalu albo wracać do domu od Chodeckiej. Mnie bardzo podoba się ten serwis. Od kiedy wpadłam na niego w sieci, codziennie tu zaglądam. Redakcja, wydaje mi się, nie ma środków i mocy, żeby ścigać i nakłaniać urzędników do wypowiedzi. Dla mnie redakcja wykonuje bardzo dobrą robotę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.