Lepsze czasy dla Parku Wiecha? | | targowek.info

Lepsze czasy dla Parku Wiecha?

Nasi samorządowcy informują, że wreszcie ruszył monitoring i lada chwila będzie odnowiona fontanna. Jest szansa, że Park Wiecha znowu stanie się przyjemnym miejscem.

O dewastacji pięknego Parku Wiecha (teraz formalnie Skweru Stefana Wiecheckiego „Wiecha”) pisaliśmy na stronach targówek.to wiele razy. Ostatnio przy okazji podpalenia plastikowej toalety przez „nieznanych sprawców”. Park Wiecha stał się miejscem, które większość mieszkańcow omija po zmroku – zwłaszcza w weekendy, gdy niemal na każdej ławce odbywa się mniejsza lub większa „zabawa” alkoholowa.

Zdewastowana fontanna w Parku Wiecha /fot. targowek.to

Na szczęście teraz powinno stać się tam bezpieczniej i przyjemniej. 26 czerwca wreszcie ruszył długo oczekiwany monitoring parku. Tak przynajmniej zapewnia burmistrz Grzegorz Zawistowski w odpowiedzi na interpelację radnego Miłosza Stanisławskiego (który w końcu zainteresował się także sprawami dotyczącymi dzielnicy). My wprawdzie nie zauważyliśmy w parku żadnych kamer, ale wierzymy panu burmistrzomi, że służby porządkowe mają już pełny podgląd tego, co się dzieje na parkowych alejkach – i że w razie potrzeby będą interweniować.

Burmistrz Zawistowski informuje także, że jeszcze w lipcu zostanie odtworzona zmasakrowana granitowa okładzina dużej okrągłej fontanny. Inne zniszczenia – naprawa płyt okładzinowych na kwietnikach – też mają być wymieniane, ale później,  sukcesywnie w miarę posiadanych środków.

A jeśli jeszcze ruszy zapowiadane darmowe Wi-Fi przed teatrem Rampa na skraju skweru, to w Parku Wiecha znów może się stać naprawdę miło…

Park Wiecha – placyk przed teatrem Rampa /fot. targowek.to
PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Lepsze czasy dla Parku Wiecha?

 • 5 lipca 2012 o godz. 13:10

  Miejmy nadzieję, że będzie lepiej. Póki co wstyd. Jedyny park na Targówku mieszkaniowym, wyremontowany 10 lat temu i już dzisiaj tego remontu nie widać….:/

 • 5 lipca 2012 o godz. 18:38

  Problem leży u postaw tego remontu sprzed 10 lat, zamiast zrobić bardziej prosty a jednocześnie bardziej wandaloodporny projekt ówczesne władze gminy targówek wybrały koncepcję budowy „małych łazienek”. Wybrano materiały drogie i zamontowano jest w sposób który prowokuje do niszczenia.

 • 6 lipca 2012 o godz. 01:06

  Park jest ok,szkoda że straż wiejska nęka młodzież pijącą piwo(nie dewastującą)

 • 6 lipca 2012 o godz. 16:50

  No i bardzo dobrze, że nęka. Piwo pije się w domu lub w innych miejscach do tego wyznaczonych.

 • 6 lipca 2012 o godz. 19:28

  A jaki sposób montuje się materiały tak,żeby „nie prowokowały do niszczenia”?
  A może to „ludzi” którzy muszą coś niszczyć nalezałoby trzymać w klatkach i pokazywać gawiedzi za pieniądze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.