Pomnik Palety robi się większy

1
Share

Na placu zabaw z drewnianych palet obok urzędu dzielnicy pojawiły się rabatki oraz plansze do gry w kapsle i klasy. A będzie tego jeszcze więcej – właśnie zaczęła się nowa odsłona artystycznego projektu.

W ubiegłym roku na Targówku w ramach akcji ReFun powstała pierwsza w Polsce instalacja artystyczna wykonana całkowicie z materiałów wtórnych. Przy skrzyżowaniu ulic św. Wincentego i Kondratowicza, na tyłach dzielnicowego ratusza, powstał m.in. domek ze sklepowych palet i siedziska ze starych opon.

Projekt wzbudził mieszane uczucia – niektórzy byli (i są) zachwyceni praktycznym wykorzystaniem wtórnie odzyskanych materiałów. Inni uznali to za nieco bardziej wyszukany śmietnik, na którym dzieci mogą co najwyżej się zabrudzić i nadziać na drzazgi. Okoliczni mieszkańcy szybko nazwali instalację „pomnikiem palety”.

Tak czy siak – właśnie rozpoczęła się rozbudowa instalacji, teraz pod nazwą RePlay. Dzięki współpracy mieszkańców z IKEA Targówek wykonano już plansze do gry w klasy i w kapsle oraz rabaty warzywne na których zasadzono przygotowane w PGR Bródno sadzonki ogórków, pomidorów, porów, słoneczników oraz dyni. Za kilka dni zostaną zainstalowane jeszcze inne projekty o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym, m.in. młyn z europalet, budki lęgowe dla ptaków i labirynt.

Końcowym etapem akcji będą warsztaty muzyczno-recyklingowe pt. „Dźwięki z odzysku”, których celem będzie nauka gry na instrumentach z różnego rodzaju odpadów, oraz piknik z okazji oficjalnego otwarcia projektu – który odbędzie się w następną niedzielę, 15 lipca.

fot. blogimam.pl

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx