Stare opowieści z Bródna i Targówka poszukiwane

1
Share

Dom Kultury „Świt” zabiera się za zbieranie opowieści i zdjęć z  dawnego Targówka. Na koniec projektu fotografie zobaczymy w niecodziennej galerii, w którą zmieni się jeden z bloków.

 

Bródnowski dom kultury chce przypomnieć najciekawsze wydarzenia z historii Targówka i Bródna, ale też uchwycić codzienne życie i atmosferę minionych czasów. W ramach projektu „Targówek – bloki pełne historii” wolontariusze będą spotykać się ze starszymi mieszkańcami dzielnicy i nagrywać ich opowieści.  Zbierane będą też wszelkie zdjęcia związane z różnymi okresami rozwoju dzielnicy.

Na zakończenie projektu najciekawsze zdjęcia będzie można zobaczyć na niecodziennej galerii, w którą zmieni się jeden z bloków. Za przestrzeń wystawową dla „Galeria na bloku” posłużą fasady balkonów.

Projekt z większym rozmachem ruszy we wrześniu, ale jeśli ktoś jest chętny do opowiedzenia swojej historii, może już zgłaszać się do DK Świt. historia@dkswit.com.pl, Strona projektu: facebook.com/TargowekHistoria

Projekt „Targówek – bloki pełne historii” powstaje dzięki grantowi z Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

31.01.1974, Dzieci z Bródna bawią się na rurach zwiezionych tu podczas budowy Trasy Toruńskiej / Fot. Jarosław Tarań/KARTA

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx