Wojsko zbuduje wielkie osiedle na Gilarskiej

23
Share

10 bloków, biurowiec i ponad 700 mieszkań zamierza zbudować na skraju Zacisza… wojskowy TBS. Czy powstanie moloch na miarę osiedla Zielone Zacisze?

Takie informacje podaje „Gazeta Stołeczna”. Wojskowi chcą budować na porośniętej dziś krzakami działce między stadniną koni na terenie dawnego PGR a Kanałem Bródnowskim. To teren niemal tak duży, jak sąsiednia działka zajmowana przez osiedle Zielone Zacisze. Miejscowy plan zagospodarowania dopuszcza tu taką samą zabudowę, a więc można spodziewać się bloków do wysokości 6 pięter.

Miejsce, gdzie powstanie wojskowe osiedle / fot. Google Maps

 

Inwestorem jest Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego „KWATERA”, które buduje wyłącznie na potrzeby zawodowych żołnierzy i ich rodzin (czyli mieszkania nie będą dostępne na wolnym rynku). Gazeta podaje, że w pierwszym etapie powstaną dwa  budynki na 132 mieszkania z garażami podziemnymi oraz biurowiec, a w sumie osiedle będzie miało dziesięć budynków na 736 mieszkań, także z garażami.

Budowa ma się rozpocząć wiosną 2013 roku, a pierwszy etap ma być gotowy na koniec trzeciego kwartału 2014. Wtedy też na Zacisze zaczną się wprowadzać pierwsi żołnierze.

Więcej na ten temat na stronach „Gazety Stołecznej”… a więcej zdjęć u nas.

Tak wygląda to miejsce obecnie (fot. targowek.info):

 

…a tak będzie wyglądało za ok. 2 lata (rys. mat. inwestora)

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx