Chodź na raki do IKEA. Rozdajemy zaproszenia

0
Share

Spokojnie, nie chodzi o raki z Kanałku Bródnowskiego, ale o najprawdziwsze raki szlachetne ze Szwecji. IKEA Targówek organizuje w piątek i sobotę Rakową Ucztę, a my mamy dla Was zaproszenia.

 

„Kraftskiva”, czyli wielka uczta rakowa, to tradycyjne święto obchodzone w Szwecji pod koniec lata. Polega właśnie na jedzeniu pysznych, ugotowanych do czerwoności raków, przy dźwiękach muzyki biesiadnej. Czyli Polakom też powinno się spodobać.

W Szwecji święto obchodzone są niemal wszędzie. W sierpniu wszystkie sklepy: spożywcze, papiernicze, a nawet księgarnie przypominają o rakowym święcie. Ale to nie tylko komercyjna impreza. Pod koniec lata Szwedzi organizują przyjęcia, których głównym przysmakiem są raki oraz potrawy przygotowane na ich bazie. Uczty rakowe odbywają się zazwyczaj na świeżym powietrzu w formie biesiad dla całych rodzin i ich przyjaciół. Świąteczne stoły oświetlają lampiony z papieru, jedzenie podawane jest na papierowych obrusach, a wszyscy biesiadnicy mają na sobie specjalne nakrycia głowy oraz śliniaki przygotowane właśnie z okazji tego święta. Szwedzka odmiana raka zwana jest ”rakiem szlachetnym”, ponieważ „łapana” jest w tamtejszych czystych strumieniach. Ma ona podobno najlepszy smak na całym świecie.

Czy raki ze Skandynawii zasmakują tak samo w Warszawie? Przekonamy się o tym już w piątek i sobotę (17-18 sierpnia) w IKEA Targówek. Nasz lokalny oddział korporacji zaprasza klientów na Szwedzkie Święto Raków. Oprócz uczty rakowej zaplanowano muzykę na żywo oraz licznie atrakcje dla dzieci.

Co nas czeka?

Uczta odbędzie się w piątek w godzinach 16:00 – 19:00 oraz w sobotę w godzinach 9:00 – 12:00. Każdy, kto w tym czasie odwiedzi restaurację IKEA Targówek będzie mógł zajadać bez ograniczeń przysmaki z raków np. zupę rakową lub makaron z szyjkami rakowymi. Kucharz pokaże również jak prawidłowo obiera się raki. Dodatkowo, uczestnicy przyjęcia otrzymają śliniaki i czapki z wizerunkiem raka, czyli nieodzowne atrybuty uczty.

Rozdajemy zaproszenia

Zaproszenia na „Kräftskiva” kosztują 19,99 zł (dla członków IKEA FAMILY – 16,99 zł). Ale najszybsi czytelnicy www.targowek.to wchodzą na ucztę za darmo.

Mamy dla was dwa podwójne zaproszenia na piątek i jedno na sobotę. Kto pierwszy, ten lepszy. Wystarczy napisać na redakcja@targowek.to e-maila z tematem:

– Mam ochotę na raki w piątek

lub

– Mam ochotę na raki w sobotę

W treści prosimy podać imię i nazwisko, na które będą wystawione zaproszenia.


Aktualizacja, środa, godz. 11.25. KONIEC KONKURSU. Zwycięzcy dostaną od nas e-maile. I wygranym, i tym którym tym razem się nie udało, życzymy smacznego. A już wkrótce u nas kolejne zaproszenia do wygrania.

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx