Czy sprzedadzą wjazd do Lasku Bródnowskiego?

4
Share

Jeszcze tylko kilka dni mogą składać swoje oferty chętni na kupno parkingu i jego okolic przy ul. Kondratowicza na skraju Lasku Bródnowskiego. To chyba najdziwniejsza działka w mieście – ma raptem 3 metry szerokości!

Zdjęcie z oferty WHN jest nieco nieaktualne – na zachód od działki wyrosło już gęste osiedle bloczków.

Nietypową działkę o kształcie wyciągniętego trójkąta (u podstawy – przy ul. Kondratowicza – ma 25 m szerokości, ale jego wierzchołek to dłuuugi pas wzdłuż ul. Przy Grodzisku o szerokości raptem 3 m ) wystawił na sprzedaż Warszawski Holding Nieruchomości. Praktycznie nic na niej nie ma, oprócz zieleni oraz parkingu dla odwiedzających lasek i znajdujące się w nim pozostałości Grodu na Bródnie. I tak w zasadzie musi zostać, bo działka w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest oznaczona jako ZI – czyli tereny zieleni izolacyjnej, na których jest zakaz inwestowania kubaturowego i obowiązek wprowadzania zieleni osłonowej.

Na sprzedaż / fot. Google Street View

WHN chyba sam nie jest pewien, ile ta dziwaczna działka jest warta, bo nie wystawił jej w otwartej sprzedaży, ale w trybie „negocjacji ofertowych” – czyli wpierw czeka na chętnych, którzy zaproponują własną cenę, a dopiero potem zastanowi się, czy w ogóle chce z nimi gadać. Termin składania ofert mija 10 sierpnia.

W związku z planem zagospodarowania, ewentualny nowy właściciel nie będzie mógł zbyt wiele na działce zrobić. Może zlikwiduje parking i zasadzi w jego miejscu jeszcze więcej roślinności? A może wprowadzi opłaty za parkowanie?

Szczegóły oferty możecie podejrzeć tutaj (plik pdf).

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx