Gdzie jeszcze mogą powstać bloki? Atrakcyjne działki na sprzedaż | | targowek.info

Gdzie jeszcze mogą powstać bloki? Atrakcyjne działki na sprzedaż

W miejscu pawilonu Lecha Grobelnego plan przewiduje zabudowę mieszkaniową. To nie jedyne działki na sprzedaż na Bródnie. Spory teren będzie też do kupienia na Zaciszu.

 

Miejskie nieruchomości przeznaczone na sprzedaż trafiają na specjalną mapę podzieloną na trzy kategorie. 1) Działki na które ogłoszono już przetargi, 2) przeznaczone do zbycia, 3) planowane do zbycia.

W naszej dzielnicy miejskie Biuro Gospodarki Nieruchomościami planuje sprzedać cztery działki, wszystkie z trzeciej kategorii, czyli przetargi ogłoszone zostaną najwcześniej za kilka miesięcy.

O pierwszej z tych nieruchomości już pisaliśmy – to działka przy Ogińskiego z dawnym pawilonem Lecha Grobelnego. Całkiem niedaleko, bo tylko dwie przecznice dalej, przy ul. Syrokomli, ratusz wystawi na sprzedaż dwie kolejne działki. To wąskie, sąsiadujące ze sobą prostokąty o powierzchniach 572 i 558 mkw. Niby niewiele, ale deweloperzy z pewnością wycisną z tego po kilka (kilkanaście?) mieszkań. Plan zagospodarowania dla obu działek przewiduje zabudowę mieszkaniową jednorodzinną i wielorodzinną. Obok są i segmenty i niskie bloki, więc teoretycznie oba rodzaje zabudowy są możliwe.

 

Działka przy Syrokomli / fot. Urząd Miasta
Działka przy Syrokomli / fot. Urząd Miasta
Działka przy Syrokomli / fot. Urząd Miasta
Zaznaczona na żółto działka przy ul. Ogińskiego, to dawny pawilon Lecha Grobelnego. Dwie prostokątne działki przy Syrokomli też będą do sprzedania

 

Na Zaciszu też zmiany

Ratusz będzie też szukał kupca na atrakcyjny grunt przy ul. Tużyckiej na Zaciszu. Niezabudowana działka o powierzchni 2247 metrów kwadratowych ciągnie się wzdłuż tej ulicy zaraz za MarcPolem Biedronką. Plan zagospodarowania przewiduje w tym miejscu zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i jednorodzinną intensywną (czyli segmenty) oraz usługi. Prawdopodobnie powstanie tu coś podobnego do budynku, który już stoi kawałek dalej przy Tużyckiej.

Miejska działka przy Tużyckiej / fot. Urząd Miasta
Miejska działka przy Tużyckiej / rys. Urząd Miasta
PRZECZYTAJ TEŻ:

2 komentarzy na temat “Gdzie jeszcze mogą powstać bloki? Atrakcyjne działki na sprzedaż

  • 29 sierpnia 2012 o godz. 12:16

    no ciekawe jak rozwiążą z tą działką na Syrokomli, gdzie w ścianie zabudowy jest szeregowiec.

  • 31 stycznia 2013 o godz. 13:01

    czy sprzedaż działek dalej aktualna? kiedy ruszy przetarg?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.