Którędy powinien jeździć autobus 527? GŁOSUJ!

30
Share

Wszystko wskazuje na to, że już od poniedziałku 27 sierpnia Targówek zostanie z powrotem przyłączony do Warszawy, czyli że zniknie piesze przejście koło Dworca Wileńskiego. Ale nie wszystko wróci na swoje miejsce. Możliwe że autobus 527 zostanie na trasie przez Most Gdański. Czy tak powinno być?

Błoto, przejście po drewnianych paletach i ogromny ścisk w godzinach szczytu – tak wygląda dziś droga do pracy mieszkańców Targówka, którzy muszą przeciskać się przez piesze przejście koło Dworca Wileńskiego. Ale już niedługo. Ratusz podtrzymuje obietnicę, że udrożni przejazd jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, czyli w poniedziałek 27 sierpnia.

Wtedy też na swoje trasy powinny wrócić autobusy. 162 znów pojedzie z Targówka (a nie jak teraz z pl. Hallera), 120 przestanie kluczyć po Pradze,  160 znów będzie szybką linią na Dworzec Centralny, a 517 z linii turystycznej przez piękne zakątki Szmulek, znów stanie się linią przyśpieszoną do centrum.

Autobus linii 527 na ul. św. Wincentego

Jednak nie wszystko będzie jak dawniej. W tzw. między czasie z powodu awarii na budowie metra Powiśle, zamknięte dla ruchu zostały tunele Wisłostrady. „Do odwołania”, czyli długo, bo problem z wodą wdzierającą się na stację jest bardzo poważny. Dlatego ZTM zdecydował, że na most Śląsko-Dąbrowski 27 sierpnia wrócą też samochody prywatne. Będzie można jechać autem aż do pl. Bankowego, z wyjątkiem godzin 6-10 i 15-19, gdy trzeba będzie zjechać Grodzką na Wisłostradę (i dalej na Browarną lub w kierunku Żoliborza).

Zatem już wkrótce przypomnimy sobie ogromne korki na moście Śląsko-Dąbrowskim, które jeszcze kilka lat temu ustawiały się tam niemal non stop. A ponieważ nie ma sensu w te korki pchać tak wielu autobusów i tramwajów, Zarząd Transportu Miejskiego zastanawia się nad zostawieniem linii 527 na obecnej trasie przez ul. św. Wincentego i most Gdański na rondo Babka. Wcześniej autobus z Zielonej Białołęki kursował Głębocką, Młodzieńczą,  Radzymińską, al. Solidarności na most Śląsko-Dąbrowski.

Która trasa podoba Wam się bardziej i dlaczego? Jeszcze nic nie jest przesądzone. Może ZTM weźmie pod uwagę opinie mieszkańców! Głosujcie, piszcie w komentarzach i zapraszajcie do głosowania znajomych z Białołęki, to w końcu też ich linia.

 

30
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx